شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/17 11:17:00
سرویس اقتصادی
رییس کمیسیون کشاورزی از بررسی در صحن مجلس خبر داد:

خسارات واردات دام زنده به اقتصاد و سلامت بخش دامداری کشور

**رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: واردات دام زنده خسارات شدیدی را به اقتصاد دامی کشور وارد کرد و موجب شیع برخی بیماری‌ها در کشور گردید.

"عباس رجایی" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص اهداف تحقیق و تفحص از واردات دام زنده به کشور اظهار داشت: در اواخر سال گذشته دولت واردات دام زنده به کشور را آزاد اعلام کرد.

وی یادآور شد: در این خصوص بخش خصوصی متاسفانه به گونه ای عمل کرد که دام های آلوده به برخی بیماریهای نظیر تب برفکی به کشور وارد شد و باعث شیوع این بیماری ها در کشور گردید.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: در واردات دام های زنده به کشور وزارت جهاد کشاورزی، خاصه سازمان دامپزشکی کل کشور باید نظارت دقیق و جامعی را نسبت به آن به انجام می رساند اما متاسفانه این کار به درستی صورت نگرفت.

رجایی تصریح کرد: برخی وارد کنندگان نیز از مرزهای شرقی دام های زنده ای را به کشور وارد کردند که موجبات وارد آمدن خسارت های شدیدی به اقتصاد دامی کشور را به همراه داشته است.

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: تحقیق و تفحص از واردات دام زنده با هدف جلوگیری از قاچاق و دلایل عدم رعایت شرایط قرنطینه برای دام های زنده وارداتی به کشور برای ممانعت از تکرار مجدد چنین مواردی انجام می شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی موضوع تحقیق و تفحص از واردات دام را تا نتیجه نهایی مورد بررسی قرار می دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet