هدر اصلی
1386/11/07 11:12:00
سرویس صحن

نماینده دامغان نسبت به عدم رعایت ترتیب دستور جلسات علنی مجلس تذکر داد

حسن سبحانی با استناد به ماده ۱۰۲ آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: این ماده که در مورد دستور هفتگی مجلس است ترتیبی را برای دستور جلسات مشخص می کند و ذکر می کند که رعایت این ترتیب الزامی است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، وی در ابتدای جلسه علنی روز یکشنبه افزود: برداشت ما این است که متن چاپ شده دستور جلسه را یکبار براساس آیین نامه می توان تغییر داد، اما هیات رئیسه محترم معتقد است که در طی یک هفته تحت عنوان تغییر دستور چندین بار دستور جلسه را تغییر می دهد و این مقوله ای است که به نظر می آید درست نباشد چون وقتی ظرف یک هفته چند بار تغییر دستور می دهیم نسبت موارد تغییر یافته با طرح ها و لوایح فوریتی و اعاده شده از شورای نگهبان به هم می خورد.

نماینده دامغان تصریح کرد: حتی اگر فرض کنیم این برداشت هیات رئیسه درست است و می توان تغییر دستور داد دستور امروز که صبح روز یکشنبه است فرصتی برای تغییر نداشته است ولی دستور چاپ شده با آنچه که قرائت شد کاملا تفاوت داشت. این چه مصلحتی است که یک چیزی چاپ می شود و چیز دیگری خوانده می شود.

وی ادامه داد: اگر بازگشتی ها از شورای نگهبان اولویت دارد قاعدتا باید بین بازگشتی ها هم ترتیب رعایت شود.

حدادعادل در پاسخ به این تذکر گفت: در این ایام که مجلس به پایان دوره نزدیک می شود و ما قانون بودجه را هم در دست داریم یک فشاری برای دو فوریتی ها و هم برای تغییر دستور وجود دارد و طبیعی است که هیات رئیسه نمی تواند مانع طرح های دو فوریتی شود. تغییر دستور را هم ما با امضا و درخواست نمایندگان به رای می گذاریم.

وی افزود: اینکه تعداد آنها زیاد است و در هم تداخل می کند و کار تنظیم برنامه و دستور هفتگی را دشوار می کند درست است که البته مقداری مقتضای ایام است و شرایط طوری است که تراکم بیش از حد دو فوریتی و اعاده شده از شورای نگهبان و تغییر دستور در هم تنیده شده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet