هدر موبایل
1389/03/17 11:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
لطفی:

امام خمینی ‌شخصیت الهی و واجد فکر و اندیشه اسلام ناب محمدی است

**نماینده اراک و کمیجان در مجلس توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری به عنوان فصل‌الخطاب تمام حوادث و اتفاقات و تصمیمات سیاسی و اجتماعی را رمز دستیابی به اهداف بزرگ دانست.

سید احمد لطفی آشتیانی نماینده اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با فارس، اظهار داشت: امام خمینی ‌(ره) ‌شخصیت الهی و واجد فکر و اندیشه اسلام ناب محمد (ص) است که تفکر و اندیشه نوین این شخصیت الهی در قرن فساد و فحشا و جنود فکری و پس رفت هویت انسانی و معنویت، چراغ راه همه بشریت و ادیان الهی و اندیشمندان مسلمان به ویژه احیای تشیع علوی و معرف راستین سیره ائمه اطهار گردید.

وی افزود: حفظ میراث و اندیشه امام (ره) راه و روش و سیره آن امام همام در ابعاد مختلف شخصی و در عرصه اصالت اجتماعی و حوزه خصوصی - فردی، بینش سیاسی در اداره کشورهای اسلامی و تمام آحاد ابنای بشر مستلزم شناخت صحیح از حوزه اندیشه و تفکر ایشان است.

به گفته این نماینده مجلس هشتم راه شناخت، مطالعه آثار و کتب به جا مانده و سیره زندگی سیاسی و سراسر مبارزه آن شخصیت فرزانه با تمام فراز و نشیب آن بدون هیچ حاشیه و مشابه سازی است.

لطفی یادآور شد: بهره‌گیری از نخبگان و خواص در سیره عملی آن بزرگوار از دیگر راه شناخت از عمق تفکر و سیره عملی آن بزرگوار است که دستیابی آن با توجه به همه ابزارهای رسانه‌ای و مکتوب و مصور آن بسیار سهل و آسان است.

 

* حفظ نظام اسلامی از اوجب واجبات است

نماینده اراک خاطرنشان کرد: ظلم‌ستیزی، عدالت‌خواهی، پرهیزکاری و بی‌اعتنایی به تمام ظواهر فریبنده دنیا به عرصه ثروت اندوزی و قدرت طلبی و دوری از خواش‌های نفسانی امام اسطوره مسلم عصر و نسل ماست که هیچ حاشیه بر کتاب تاریخ زندگی امام خمینی (ره) قابل تفسیر نیست که امروز مهمترین شاخص، معیار برای همه امت اسلامی در حفظ میراث امام خمینی (ره)، نظام مقدس اسلامی است که بی‌تردید تنها معمار آن، حضرت امام خمینی (ره) است. عمل به وصایای و سخنان بی‌دخل و تصرف او که حفظ نظام اسلامی از اوجب واجبات است، با اهمیت‌تر نمی‌توان یافت.

وی ادامه داد: تفاوت بنیادی نظام مقدس اسلامی با تمام نظامات دینی و عدالت خواهانه و ظلم ستیزی که در دنیای بشری طی قرن اخیر در عرصه نهضت اسلامی به وقوع پیوست نظام ولایت مدار اسلامی که کشور اسلامی ما را در اداره آن کاملا بی‌رقیب ساخته است.

 

* هیچ واجبی بالاتر از تمکین و تمسک به محور ولایت نیست

این نماینده مجلس تصریح کرد: لذا در اولویت سازی از حفظ نظام مقدس اسلامی بیش از هر چیز حفظ حرمت حریم و ارزش‌های مقام ولایت است و اگر امروز خدای نکرده عدم توجه تمام مردم به ویژه خواص و نخبگان به شاخص اصلی نظام اسلامی که همان حوزه ولایت و رهبری است؛ وجود داشته باشد، بزرگترین گناه عصر و نسل ما را در عدم حفظ میراث بزرگ حضرت امام خمینی (ره) است.

لطفی خاطرنشان کرد: برای این منظور توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری به عنوان فصل‌الخطاب تمام حوادث و اتفاقات و تصمیمات سیاسی و اجتماعی، رمز دستیابی به این هدف بزرگ است.

به گفته نماینده اراک امروز برای حفظ امنیت، آرامش و قرار گرفتن در مسیر توسعه و پیشرفت هیچ واجبی را بالاتر از تمکین و تمسک به محور ولایت برای امت اسلامی سراغ نداریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet