شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/17 11:58:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده بهاروکبودرآهنگ:

امریکا هم هدایت‌کننده و هم حمایت‌کننده افرادی هست که حقوق بشر را نقض می‌کنند

**نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس اظهار امیدواری کرد جهانیان برای یکبار هم که شده به خود بیایند و به سمتی بروند که با اسرائیل برخورد جانانه و مناسبی کنند که دیگر جرات اقداماتی مانند حمله به ناوگان آزادی غزه را نداشته باشند.

عیسی جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از حمله ددمنشانه‌ی رژیم صهیونیستی به ناوگان آزادی غزه گفت: اتفاقی که رخ داد چند مطلب را به عینه مشخص می‌کند که هر کدام به نوبه‌ی خود نیاز به بحث مفصل و جداگانه‌ای دارد.

وی افزود: بحث اول این‌که این اقدام اسرائیل نشان داد که آمریکا که این اندازه ادعا دارد که از آزادی و حقوق بشر دفاع می‌کند و همیشه در جاهای مختلف این ساز را می‌زند که باید از مسائل انسان‌دوستانه و حقوق بشری دفاع کنیم متاسفانه نشان داد همه این حرف‌ها ظاهر قضیه بوده و پشت پرده‌، خودشان هم هدایت‌کننده و هم حمایت‌کننده افرادی هستند که به نحوی حقوق بشر را نقض می‌کنند.

وی گفت: گام اول در این زمینه این است که جهانیان ابتدا خود آمریکا را محکوم کنند، چرا که با همه شعارهایی که می‌دهد، حداقل ایجاب می‌کرد حتی در ظاهر قضیه هم که شده این اقدام اسرائیل را به شدت محکوم کند نه این‌که در شبکه‌های خبری‌شان اعلام کنند به وابسته درگیری که در کشتی حامل کمک‌های انسان‌دوستانه صورت گرفته این اقدام انجام شده است.

جعفری در عین حال نکته‌ی دوم را متوجه اسرائیل دانست و گفت: همه‌ جهانیان باید بفهمند حرکتی که اتفاق افتاد، نشان داد که اسرائیلی‌ها انسان نیستند چرا که اگر انسان بودند دست به این اقدام نمی‌زدند. در واقع هیچ انسان عاقل، با احساس و وظیفه‌شناسی به خود اجازه نمی‌دهد به کشتی که حامل کمک‌های بشردوستانه است و برای جایی مثل غزه که بیش از یکسال از نظر غذایی و دارویی و امثال آن تحریم شده،حمله کند و افرادی که داخل آن کشتی‌ها بوده‌اند را کشته و یا زخمی نماید.

این نماینده مجلس ادامه داد: اگر کسی کوچک‌ترین بویی از انسانیت برده باشد، قطعا این کار را انجام نمی‌دهد، لذا اسرائیلی‌ها به هیچ وجه انسان نیستند و یا جزء آدم‌های اولیه‌ای که خوی وحشیانه داشته‌اند، هستند.

نماینده بهار و کبودرآهنگ خاطر نشان کرد: از کشورها‌ی اسلامی انتظار داریم بدون استثناء در گام اول ارتباط خود را با اسرائیل قطع کرده و بدون آن‌که بگذارند گذشت زمان حاکم شود سریعا سفارتخانه‌های اسرائیل را بسته و حرکت‌ بعدی این باشد که نشست فوری از سوی کشورهای جهان اسلام تشکیل شود. اگر جهان اسلام با هم متحد باشند به راحتی می‌توانند اسرائیل را از صفحه‌ی روزگار حذف کنند.

وی با اظهار تعجب از بی‌تفاوتی و بی‌تعصبی سران برخی کشورهای اسلامی در برابر اقدام رژیم صهیونیستی گفت: باید همه کشورهای اسلامی به‌طور جد، این حرکت اسرائیل را محکوم و پای آن بایستند. اگر بنا باشد به کشتی‌هایی حامل کمک‌های بشردوستانه این‌گونه حمله شود دیگر در دنیا امنیتی باقی نمی‌ماند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اعزام کشتی‌های بیشتر برای کمک به مردم غزه تصریح کرد: باید جهانیان به اسرائیل فشار آورند. در این راستا شورای امنیت وظیفه‌ی سنگینی دارد و آن هم این است که باید برای این اقدامات امنیت ایجاد کند. از کشور‌هایی که عضو شورای امنیت هستند متعجبم که در برابر این اقدام رژیم صهیونیستی سکوت کرده‌اند، چرا شورای امنیت نباید سفیر اسرائیل را احضار کند و چرا نباید علیه اسرائیل قطعنامه‌ای صادر کند؟ این نشان می‌دهد شورای امنیت یا اراده‌ای از خود ندارد یا اگر دارد در برابر آمریکا ذلیلانه برخورد می‌کند و این ذلت قطعا در تاریخ ثبت خواهد شد.

جعفری خاطرنشان کرد: آیندگان به‌ویژه کسانی که عضو دائم شورای امنیت هستند باید در طول تاریخ برای ملت پاسخ‌گو باشند، چرا که ملت‌ها هیچ‌گاه نمی‌توانند این حرکت ننگین و سیاه را از ذهن خود و از صفحه تاریخ پاک کنند.

نماینده بهار و کبودرآهنگ در پایان خطاب به آمریکا و انگلیس نیز گفت: مشخصا باید این دو کشور پاسخگوی این حرکت ننگین و زشتی که صورت گرفت، باشند. پشت پرده این حرکت اسرائیل به آمریکا و انگلیس بر می‌گردد. ضمن این‌که خود اسرائیل نیز باید پاسخگو باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet