هدر موبایل
1389/03/17 13:06:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد:

آغاز به کار رسمی هیات تحقیق از قاچاق کالا و ارز؛ 19 خرداد

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: هیات تحقیق و تفحص از قاچاق کالا و ارز به طور رسمی این هفته آغاز به کار می کند.

"مصطفی مطورزاده" روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص زمان آغاز به کار هیات تحقیق و تفحص از قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: با ابلاغ هیات رییسه مجلس برای فعالیت این هیات از تاریخ 19 خرداد ماه به طور رسمی آغاز می‌شود.

عضو هیات تحقیق و تفحص قاچاق کالا وارز خاطر نشان کرد: هیات تحقیق و تفحص از قاچاق کالا و ارز قصد دارد با بررسی‌های دقیق، صادرات و واردات کشور را مورد آسیب شناسی قرار دهد.

تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه مبارزه با قاچاق کالا و ارز از اسفند ماه 1388  در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت و در جلسه علنی روز 25 فروردین 1389 گزارش نهایی این کمیسیون مبنی بر تصویب این تقاضا در صحن علنی با 154 رای موافق، 23 رای مخالف و 8 رای ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی در مورد محورهای فعالیت هیات تحقیق و تفحص از قاچاق کالاو ارز گفت: قصد داریم دلایل علت قاچاق کالا با این حجم وسیع به کشور را مورد بررسی قرار دهیم و مشخص کنیم آیا این معضل مربوط به مشکلات مرزی است یا تعرفه‌ها.

براساس اصل ۷۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی حق تحقیق و تفحص در تمام امور کشور را دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet