شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/17 13:15:00
سرویس کمیسیون ها
خباز: در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی

نماینده دولت پاسخ شفافی درخصوص ابهامات برنامه ارائه نداد

**سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی توضیحات نماینده دولت در پاسخ به سوالات و ابهامات نمایندگان در مورد برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را شفاف و قانع کننده ندانست.

"محمدرضا خباز" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جلسه امروز صبح کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: کمیسیون اقتصادی با احضار "محمدرضا فرزین" رئیس کارگروه هدفمند کردن یارانه ها خواستار توضیحات وی درخصوص هدفمند کردن یارانه ها شد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه فرزین مسئول دولتی نتوانست در برابر سوال های نمایندگان پاسخ های قانع کننده ای را ارائه دهد.

نماینده مردم کاشمر در مجلس گفت: یکی از سوالات مطرح شده این بود که چرا برنامه پنجم توسعه فاقد جدول است، چگونه قرار است رشد 8 درصدی در برنامه پنجم توسعه تحقق یابد در حالی که دولت این میزان رشد در برنامه چهارم را غیرواقعی می دانست، با چه ابزاری و چگونه قرار است نرخ بیکاری به 7 درصد کاهش یابد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه افزود: اعضای کمیسیون همچنین از فرزین خواستار توضیحاتی درخصوص چگونگی مهار نقدینگی شدند و اینکه چگونه قصد دارید نقدینگی را مهار کنید در حالی که در برنامه چهارم نقدینگی 3 برابر بود، یا چگونه با چه ابزاری سرمایه گذاری قرار است به 1000 میلیارد تومان افزایش یابد در حالی که در سالهای 84 تا 88 این رقم در برنامه چهارم 550 میلیارد تومان بوده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فرزین رئیس کارگروه هدفمند کردن یارانه ها پاسخ های کلی را به نمایندگان مجلس ارائه کرد اما از دادن توضیحات دقیق خودداری کرد و پاسخ قانع کننده ای نداشت.

خباز یادآور شد: بیکاری را نمی توان با تغییر تعریف آن کاهش داد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: براساس تعریف بیکاری که دولت ارائه کرده اگر کسی در هفته یک ساعت کار انجام دهد در زمره بیکاری قرار نمی گیرد. در صورتی که در تعریف قبلی کار واشتغال شخص باید 2 روز در هفته را به اشتغال مشغول باشد.

وی خاطرنشان کرد: دولت معتقد بود برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایدئالی و تدوین شده است اما به استناد شواهد موجود برنامه پنجم توسعه به دلیل نبود جداول مشخص ایدئال تر، غیرقابل دسترس تر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet