هدر موبایل
1389/03/17 13:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی:

روسها از قدیم الایام به بی وفایی معروف بوده‌اند

**رئیس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مواضع اخیر رئیس جمهور روسیه علیه ایران ابراز عقیده کرد که این مواضع بیشتر جنبه تاکتیکی دارد نه جنبه استراتژیکی و صرفا برای نزدیکی و تامین منافع از غرب بیان شده است.

حجت الاسلام حسین ابراهیمی رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر در خصوص اظهارات اخیر مدودف رئیس جمهور روسیه مبنی بر اینکه اعمال تحریم ها علیه ایران قطعی است و ایران باید صدای غرب را بشنود، اظهار داشت: روسها از قدیم الایام به بی وفایی معروف بوده اند، به ویژه اینکه آنها همواره در بزنگاه ها می مانند و این کار را انجام می دهند این کار را در مصر، سوریه، عراق و ... انجام دادند، اصولا روحیات آنها همواره بر مبنای کم وفایی و بی وفایی است.

وی افزود: ما برنامه های خود را داریم و آنها را نیز اجرا می کنیم و قراردادهایی که با این کشور در زمینه های مختلف داریم باید اجرا شود و آنها نمی توانند به این سادگی با برنامه های مد نظر خود پیش بروند.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با اشاره به هشدار دکتر احمدی نژاد به مدودوف رئیس جمهور روسیه، گفت: این هشدار رئیس جمهور تا حدودی موثر بود.

ابراهیمی ادامه داد: روس ها به دنبال منافع خود هستند و هر جایی که این منافع بیشتر اقتضا کند همواره به آن سمت می روند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه این مواضع مدودف در آلمان بیان شده است ، تصریح کرد: روسیه چون در نظر داشته که قطعا یک کار بزرگ با کشور آلمان انجام دهد، مواضع خود را در خصوص ایران اینگونه اعلام کرده است و این موضع واقعی آنها نیست بلکه این مواضع بیشتر جنبه تاکتیکی دارد نه استراتژیکی . روسها گاهی حرفی می زنند و بعد از گذشت مدتی آن حرف ها و مواضع را تغییر می دهند.

وی در خصوص کاهش سطح روابط جمهوری اسلامی ایران با کشور روسیه با توجه به اظهارات رئیس جمهور این کشور، عنوان کرد: روابط با این کشور نباید به این سرعت کاهش یابد و ما باید در این خصوص حساب شده عمل کنیم و باید در نظر داشته باشیم که اظهارات رئیس جمهور این کشور بیشتر تاکتیکی است.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس در پایان گفت: روسیه اگر بخواهد کاری با غربی ها انجام دهد ممکن است برای انجام دادن کارهایش اظهار نظرهایی اینچنینی داشته باشد اما در واقع روسیه نمی تواند از منافعی که در ایران دارد به این سادگی دست بردارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet