هدر موبایل
1389/03/17 13:26:00
سرویس سیاسی

دومین نشست سالانه پارلمان کره شمالی امروز برگزار می‌شود

**پارلمان کره شمالی، امروز دومین نشست سالانه خود را درمیان موجی از تنش‌ها با همسایه خود، کره جنوبی، برگزار می کند.

به گزارش  خانه ملت به نقل از رویترز، پارلمان کره شمالی دومین نشست سالانه خودرا  درحالی برگزار می کند که حادثه غرق  کشتی کره جنوبی، به یکی از مهم‌ترین بحران‌ها میان دو کشور در ماه‌های اخیر تبدیل شده است.

بر اساس این  گزارش، تحلیلگران معتقدند کره شمالی در نشست امروز، ممکن است تغییراتی را در سیاست خارجی  خود اتخاذ کند و یا گامی برای موروثی کردن حاکمیت بردارد.

کارشناسان همچنین بر این باورند که ممکن است احزاب  در پارلمان کره شمالی، در برابر رفتار سئول و حادثه غرق کشتی کره جنوبی، موضعی تند اتخاذ نمایند.

این گزارش می افزاید:  پارلمان کره شمالی  قرار است دومین بیانیه‌اش را درباره اینکه پیونگ یانگ به هیچ وجه دخالتی در غرق کشتی کره جنوبی نداشته است، صادر کند.

احزاب پارلمان کره شمالی از ارسال پرونده غرق کشتی کره جنوبی به شورای امنیت سازمان ملل متحد به شدت انتقاد کرده‌اند.

احزاب مختلف در پارلمان همچنین اقدام کره جنوبی  برای ارسال پرونده به شورای امنیت  را ماجراجویانه خوانده وآن را اقدامی عجولانه توصیف کردند.

 در پی حادثه غرق کشتی کره جنوبی و کشته شدن چهل و شش سرنشین آن، این موضوع به یکی از مهم‌ترین بحران‌های بین دو کشور در ماه‌های اخیر تبدیل شد، کره جنوبی، پیونگ یانگ را متهم به غرق کشتی خود کرده است.

قرار است کره جنوبی و آمریکا به زودی در منطقه شبه جزیره کره مانوری نظامی برگزار کنند که هدف از این مانور ارزیابی توان مقابله با هجوم کره شمالی اعلام شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet