هدر موبایل
1389/03/17 13:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کاظم جلالی:

اگر این رویه روس‌ها ادامه پیدا کند تجدید نظر در سطح روابط با این کشور الزامی است

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه روس ها نباید از جریان تند و افراط گرای آمریکایی دنباله روی کنند، تاکید کرد: در چنین شرایطی اگر این رویه روس ها ادامه پیدا کند تجدید نظر در سطح روابط با این کشور الزامی است.

کاظم جلالی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر در خصوص اظهارات اخیر مدودوف رئیس جمهور روسیه در سفر به آلمان، مبنی بر اینکه اعمال تحریم ها علیه ایران قطعی است و ایران باید صدای غرب را بشنود، اظهار داشت: اینگونه مواضع از جانب روسیه منافی نگاه استراتژیک جمهوری اسلامی ایران به کشور روسیه است.

وی افزود: نگاه ایران و روسیه به بحث ساختار قدرت در عرصه بین الملل به هم نزدیک بود و ایران همواره مخالف یک جانبه گرایی آمریکا به شمار می رود.

جلالی یادآور شد: از طرف دیگر جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان ایفای نقش از ناحیه قدرت های بزرگ در عرصه بین الملل است و لذا ایران تکثرگرایی و پلورالیزم قدرت در عرصه جهانی را دنبال می کند.

نماینده شاهرود ادامه داد: ایران از جهات متفاوت حضور روسیه قدرتمند در عرصه جهانی را در مغایرت با نظریه یک جانبه گرایی آمریکا موثر می داند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: به نظر می رسد مواضع اخیر مدودوف و برخی مقامات روسی دنباله روی از جریان تند و افراط گرای آمریکایی است.

وی با بیان اینکه دنباله روی روس ها از جریان افراط گرای آمریکایی مغایر با نگاه استراتژیک ایران است، گفت: این دنباله روی روس ها از جریان تند و افراط گرای آمریکا مغایر با نگاه استراتژی تبیین شده از ناحیه جمهوری اسلامی ایران در پیشگیری از نظریه یکجانبه گرایی آمریکاست.

جلالی تاکید کرد: با این رویه روس ها به نظر می رسد در چنین شرایطی باید تجدید نظر جدی در روابط جمهوری اسلامی ایران با روسیه صورت گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet