شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/17 13:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوثری:

ایران نیاز به‌شنیدن صدای غرب ندارد

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران نیازی به شنیدن صدای غرب ندارد، گفت: مدودف با مطالعه تاریخ کشورش ببیند که همین آمریکایی ها و غربی ها بودند که با فریب دادن مسئولان آن مقطع شوروی سابق، باعث فروپاشی آن شدند.

اسماعیل کوثری نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر در خصوص اظهارات اخیر مدودوف رئیس جمهور روسیه  مبنی بر اینکه اعمال تحریم ها علیه ایران قطعی است و ایران باید صدای غرب را بشنود، اظهار داشت: مدودوف باید مقداری به گذشته شوروی سابق که زیاد هم دور نیست برگردد و آن را بازخوانی کند.

نماینده تهران در خانه ملت افزود: رئیس جمهور روسیه با مطالعه تاریخ کشورش ببیند که همین آمریکایی ها و غربی ها بودند که با فریب دادن مسئولان آن مقطع شوروی سابق باعث سقوط آن شدند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به این گفته رئیس جمهور روسیه که ایران باید صدای غرب را بشود، گفت: هم اکنون مدودوف اشتباهات صورت گرفته در شوروی سابق را تکرار می کند و گول غربی ها و آمریکایی ها را می خورد که اینگونه به دام آنها افتاده است.

کوثری تاکید کرد: ایران نه تنها به صدای غرب  بلکه به شرقی ها هم نیازی ندارد.

وی گفت: اینکه جمهوری اسلامی ایران نمی خواهد و نیازی ندارد صدای غرب را بشنود باعث پیشرفت و موفقیت در زمینه های مختلف شده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به روسیه توصیه کرد: روسیه برای حفظ مجموعه دیپلماسی خود و برای اینکه این جایگاه از سوی غرب مورد خدشه قرار نگیرد، بهتر است با همه توانمندیش روی پای خود بایستد و مستقل فکر کند و وابسته به غرب نباشد تا در دام آنها گرفتار نشود.

کوثری در خصوص لزوم تجدید نظر در میزان سطح روابط ایران با کشور روسیه نیز با توجه به مواضع اخیر آنها، گفت: تجدید نظر مبنی بر کاهش یا ارتقاء سطح روابط مسئله ای است که باید در کمیسیون و مجلس در خصوص آن تصمیم گیری شود و این روابط باید منطبق با سیاست های کلان نظام باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet