خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/17 13:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده دنا و بویراحمد:

سرسپردگی آمریکا در جنایت اسراییل به کاروان آزادی غزه،کاملا آشکار شد

**نماینده مردم دنا و بویر‌احمد در مجلس تصریح کرد: جنایت اخیر اسرائیل از یک طرف ماهیت پلید این رژیم را آشکار کرد و از جهتی فرصت مناسبی است برای این‌که نهادهای اسلامی و بین‌المللی با این رژیم برخورد قانونی لازم را داشته و برای یکبار هم شده از تجاوز و توسعه‌طلبی‌های غیرانسانی او جلوگیری کنند.

ستار هدایت‌خواه، حمله اسرائیل به کاروان آزادی غزه را باعث روشن‌شدن بیشتر ماهیت غیرانسانی رژیم صهیونیستی دانست و به ایسنا، گفت: اگر کسانی خود را تاکنون به خواب غفلت می‌زدند، با این جنایت اسرائیل قطعا باید متوجه شده باشند که این رژیم مروج تروریسم دولتی است و به هیچ یک از اصول و موازین بشری و انسانی پایبند نیست.

وی افزود: در این جهت لازم است قبل از همه، مسلمانان در برابر این برخورد جنایت‌آمیزی که رژیم صهیونیستی داشته، موضع‌گیری کرده و از همه ابزارها و امکانات موجود برای مبارزه با این رژیم استفاده کنند. سازمان کنفرانس اسلامی نیز باید به صورت جدی این موضوع را پیگیری کرده و از اهرم‌های بین‌المللی برای در فشار گذاشتن این رژیم و نهایتا رفع محاصره از غزه استفاده کند.

به گفته‌ی وی، علاوه بر مسلمانان و سازمان کنفرانس اسلامی، نهادهای بین‌المللی و جهانی باید تلاش کنند از اهرم‌های قانونی برای برخورد قانونی با رژیم صهونیستی استفاده کرده و این رژیم را در دادگاه‌های بین‌المللی محاکمه و سران آن را مجازات کنند و در عین حال از مردم محروم غزه رفع محرومیت شود.

این نماینده مجلس، در ارزیابی از سکوت آمریکا و شخص اوباما در برابر جنایت اخیر رژیم صهیونیستی تصریح کرد: وابستگی سردمداران آمریکا به صهیونیستی‌ها و تحت تاثیر آنها بودن و از طرفی ادعای دروغین طرفداری از حقوق بشر آنها که در این ماجرا به رسوایی کشیده شده، عامل اصلی این سکوت و بی‌توجهی است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: البته مردم جهان این مساله را می‌دانستند، اما با این جنایت باید بدانند ادعای رژیم آمریکا در طرفداری از حقوق بشر و مبارزه با تروریست و خشونت یک ادعای دروغین بیش نیست و این وابستگی و سرسپردگی رژیم آمریکا در اتفاق اخیر به روشنی و کاملا آشکار شد.

هدایت‌خواه معتقد است که قطعا یکی از راه‌های مهم مبارزه با رژیم صهیونیستی این است که کشورها روابط خود را با آن قطع کنند. به خصوص کشورهای اسلامی از مبادلات تجاری و فروش نفت به این رژیم خودداری کرده و هم‌چنین حرکت‌های نمادینی مانند اعزام کشتی‌های آزادی می‌تواند این رژیم را بیش از پیش در فشار قرار دهد و در نهایت آنها را به تسلیم در برابر خواسته‌های مردم غزه وادار کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet