خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/17 13:34:00
سرویس سیاسی
بروغنی:

عدم اجرای قانون مصوب مجلس، منافع مردم را به خطر می‌اندازد

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعد از تصویب قانون، قوه مجریه موظف به اجرای آن است، اظهار داشت: با توجه به قانون اساسی پس از تصویب ماده قانونی در مجلس شورای اسلامی، دولت ملزم به اجرای آن است.

"علی بروغنی" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه مغایرت قوانین مصوبه محلس بر عهده شورای نگهبان است، ادامه داد: دولت به عنوان قوه مجریه موظف به اجرای قانون تصویب شده در مجلس است. تشخیص مغایرت قوانین با شرع و قانون اساسی طبق قانون بر عهده شورای نگهبان است و تشخیص و تعیین در حوزه وظایف و اختیارات دولت نیست.
نماینده مردم مجلس اظهار داشت: همچنین دولت پس از تصویب قانون تنها می تواند در خواست تغییر زمان اجرای آن برای تعیین منابع مالی را بدهد، اینکه بخواهد از اجرای قانونی سرباز بزند منافع مردم را به خطر می اندازد.
بروغنی با بیان اینکه نمایندگان حق پرسش و استیضاح وزرا در خصوص عملکردشان را دارند، تاکید کرد: درست است که سوالات نمایندگان وقت وزرا را می گیرد؛ اما نباید فراموش کرد نماینده عدم اجرای برخی موارد قانونی را در حوزه ملی و انتخابیه خود می بیند که لازم است از وزیر مربوطه سوال کند.
بروغنی در نهایت اظهار داشت: با این وجود سوالاتی با محوریت سیاسی و جهت دار همچنین پرسش های شخصی و خصوصی وقت وزرا را می گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet