روز مجلس
1389/03/17 13:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی:

سرنوشت طرح قانون نظام‌وظیفه درگروی پاسخ دولت به نامه‌های مجلس است

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مهم‌ترین ایراد شورای نگهبان به طرح اصلاح قانون نظام وظیفه تعیین منابع مالی برای اجرای طرح بود که کمیسیون برای رفع این ایراد، نامه‌هایی به دولت برای تعیین منابع نوشت اما دولت هنوز هیچ پاسخی به نامه‌ها نداده است.

محمداسماعیل کوثری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره سرنوشت طرح اصلاح قانون نظام وظیفه، گفت: کلیات و مفاد طرح اصلاح قانون نظام وظیفه در مجلس مصوب و به شورای نگهبان فرستاده شد که شورای نگهبان ایراداتی به آن وارد و مجددا آن را به مجلس ارجاع کرد، هیات رییسه مجلس هم طرح مذکور را به کمیسیون امنیت ملی ارجاع کرد تا کمیسیون با حضور نماینده شورای نگهبان جلسه مشترکی برگزار و ایرادات را رفع کند.

به گفته وی، نهایتا تعداد زیادی از ایرادات با حضور نماینده شورای نگهبان و اعضای کمیسیون امنیت ملی رفع شد اما یکی دو ایراد که در رابطه با چگونگی تامین مالی مفاد لایحه بود سبب شد کمیسیون طی نامه‌ای از دولت بخواهد منابعی برای این امر اختصاص دهد که دولت هنوز پاسخی نداده است.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی هم‌چنین خاطرنشان کرد: عدم پاسخ دولت به نامه درخواست تامین منابع اجرای طرح مذکور کمیسیون را بر آن داشت تا مجددا نامه‌ای به دولت ارسال کند تا دولت هم برای شورای نگهبان و هم کمیسیون محل تامین بودجه طرح مذکور را مشخص کند لذا از آنجا که دولت محل تامین منابع را تاکنون اعلام نکرده طرح بلاتکلیف مانده است.

کوثری افزود: قرار است در چند روز آینده این طرح با همان یکی دو ایراد از کمیسیون به مجلس ارجاع شود تا هر چه سریع‌تر تعیین‌تکلیف و با توافق نماینده شورای نگهبان به این شورا برود و در آنجا قطعی و نهایی شود، عدم پاسخ دولت به نامه‌های کمیسیون نشان می‌دهند منابع قطعی نشده و دولت نمی‌داند از کجا باید بودجه این طرح را تامین کند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی در خاتمه در رابطه با سرنوشت لایحه جامع حمایت از ایثارگران هم گفت: این لایحه هم به دلیل مشکل نبود منابع در مجمع تشخیص مانده و هم‌اکنون در حال پیگیری هستیم تا نتیجه آن را بگیریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet