خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/17 13:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مصباحی‌مقدم:

دولت نباید مجلس پشتیبانش را تضعیف کند

**رییس کمیسیون ویژه‌ بررسی طرح تحول اقتصادی با اظهار این مطلب که دولت نباید و حق ندارد مجلسی را که پشتیبانش است تضعیف کند، تاکید کرد که این امر به معنی خالی شدن پشت دولت تعبیر کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: من تعجب می‌کنم از برخی افرادی که نسنجیده موضع‌گیری می‌کنند و تمام همراهی‌ها و همکاری‌ها و خدمت‌هایی که مجلس به دولت می‌کند را نادیده می‌گیرند و زحماتی که کشیده می‌شود مورد بی‌عنایتی و بی‌توجهی قرار می‌گیرد که البته قطعا نتیجه این مساله به زیان دولت تمام خواهد شد.

مصباحی‌مقدم قانون را تعیین‌ کننده چارچوب رفتار مجلس و دولت عنوان کرد و گفت: این همان معیاری است که حضرت امام (ره) به عنوان شاخص مطرح کردند و مقام معظم رهبری هم بر روی آن تاکید جدی دارند. به‌ویژه پس از انتخابات ریاست جمهوری اخیر این مقیاس و شاخص برای حل مشکلات بین دولت و مجلس کافی است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید براین نکته که دولت و مجلس باید درچارچوب قانون رفتار خود را تنظیم کرده و در این چارچوب اظهارنظر کنند، گفت: جایگاه مجلس جایگاه روشنی است. حضرت امام (ره) مجلس را در راس امور تلقی می‌کردند و مقام معظم رهبری هم گاهی فرموده‌اند که مجلس مغز متفکر نظام جمهوری اسلامی و تهیه‌کننده نرم‌افزار برای حرکت است.

مصباحی‌مقدم تصریح کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، دولت نیز قدرت عمل‌کننده و اجرایی کشور است که باید توان خود را در مقام اجرا نشان دهد. براین اساس حوزه‌ کاری دولت و مجلس مشخص است و نباید مجلس وارد قلمرو اجرا شده و دولت هم اجازه ندارد که وارد قلمرو قانون‌گذاری شود.

رییس کمیسیون ویژه‌ی بررسی طرح تحول اقتصادی با تاکید به این‌که آن‌چه را که مجلس تصویب و شورای نگهبان خلاف قانون اساسی و شرع نمی‌داند، مطابق قانون اساسی، قانون است و هیچ‌کس حق ندارد آن را قبول نداشته باشد، در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا بر این نکته تاکید کرد که بهترین راه حل برای رفع اختلافات بین مجلس و دولت، تعیین رفتارهای دولت و مجلس بر اساس چارچوب قانون است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet