شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/17 14:26:00
سرویس کمیسیون ها
آغاز بررسی برنامه پنجم در کمیسیون برنامه و بودجه

مرادنیا: لایحه برنامه پنجم قابل ارزیابی نیست

**کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از جلسه صبح امروز خود کار بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را آغاز کرد.

"بهمن مرادنیا" روز دوشنبه در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه کار بررسی کلیات لایحه برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کمیسیون آغاز شده است، یادآور شد: نقدهای جدی نسبت به این لایحه وجود دارد.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی ایرادهایی که در نحوه تدوین لایحه پیشنهادی دولت وجود دارد اشاره کرد و به عنوان مثال اظهار داشت: دولت در لایحه برنامه پنجم توسعه قید «دولت موظف یا مکلف است» را حذف نموده تنها قید «اجازه داده» را در برنامه آورده که این خلاف رویه سوابق پیشین بوده است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم این اقدام دولت سهوی باشد نه عمدی، چرا که این اقدام موجب می شود مجلس قادر به بازخواست دولت نباشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: برنامه پنجم توسعه فاقد جداول کمی است، فقدان آن هم به معنی تضعیف نظارت دقیق مجلس خواهد بود.

مرادنیا تصریح کرد: قانون برنامه پنجم توسعه با این شکل و نحوه ارائه به مجلس به طور کلی، نه قابل دسترسی، نه قابل ارزیابی، نه قابل رسیدگی و مواخذه کردن است از این رو باید در مجلس مورد اصلاح و بازنگری قرار گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet