خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/17 15:01:00
سرویس اقتصادی
عضو هیات تحقیق و تفحص مجلس:

مهلت تحقیق و تفحص از بانک‌های دولتی باید تمدید شود

**عضو هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از بانک‌های دولتی تصریح کرد: مهلت فعالیت هیات تحقیق و تفحص باید تمدید شود.

"سیدناصر موسوی لارگانی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت در پاسخ به این پرسش که تحقیق و تفحص از بانک های دولتی در چه مرحله ای قرار دارد، گفت: کار کمیته‌ها در بانک‌ها به روال افتاده و در هر بانکی گروهی برای بررسی مسائل مستقر شده اند.

نماینده فلاورجان خاطرنشان کرد: گروه‌های مستقر در بانک‌ها هر دو هفته یکبار و یا ماهانه به اعضا و یا رئیس کمیته تحقیق و تفحص از روند کار خود گزارش می‌دهند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به روند کاری که کمیته تحقیق و تفحص از بانک‌های دولتی طی می‌کند، اظهار کرد: با این روند کاری، ما فکر می‌کنیم که کار کمیته در 6 ماه مهلت قانونی تمام نشده و نیاز به تمدید زمان دارد.

براساس ماده 199 آیین نامه داخلی مجلس مهلت انجام تحقیق و تفحص شش ماه از تاریخ صدور ابلاغ اعضاء هیأت توسط رئیس مجلس است. در صورت ضرورت با درخواست هیأت و تصویب هیأت رئیسه مجلس این مهلت تا شش‌ماه دیگر قابل تمدید خواهد بود.

عضو هیات کمیته تحقیق و تفحص از بانک‌های دولتی در پاسخ به این پرسش که آیا همه بانک‌ها با کمیته‌های تحقیق و تفحص همکاری لازم را داشته‌اند، گفت: بعضی از بانک‌ها مثل ملت و صادرات ابتدای آغاز به کار هیات تحقیق و تفحص اعلام کردند چون ما خصوصی شدیم اجازه تحقیق و تفحص نمی‌دهیم.

وی افزود: با سوالی که از اداره قوانین مجلس شد آنها اعلام کردند که کمیته تحقیق و تفحص می‌تواند از فعالیت این بانک‌ها قبل از خصوصی شدن آنها تحقیق و تفحص بعمل آورد.

براساس اصل ۷۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی حق تحقیق و تفحص در تمام امور کشور را دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet