هدر موبایل
1389/03/17 13:04:00
سرویس کمیسیون ها
ثروتی در تشریح سوال خود از وزیر تعاون:

وزارت تعاون برنامه مشخصی برای اشتغالزایی ندارد

**نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد، وزیر تعاون این هفته با حضور در کمیسیون اجتماعی مجلس درباره دلیل عدم افزایش سهم تعاون در اقصاد کشور به سوال مشترک ۴ نماینده پاسخ می دهد.

"موسی الرضا ثروتی" که خود بعنوان یکی از نمایندگان سوال کننده از وزیر تعاون است درگفت وگو  با خبرنگارخانه ملت درباره دلیل طرح سوال از "محمد عباسی"، گفت: بنابرقانون برنامه چهارم توسعه بایستی سهم تعاون هر ساله در اقتصاد کشور 10 درصد افزایش می یافت که نه تنها چنین عملی صورت نگرفته بلکه کاهش هم یافته است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی یادآورشد: وزارت تعاون باید براساس جدول 17 قانون بودجه 88 ، هزارو 500  میلیارد تومان از محل فروش سهام دولتی برای تقویت تعاونی ها جذب می کرد که این عمل هم صورت نگرفته شد.

وی با اعلام اینکه به دلیل عدم جذب این اعتبارازسوی وزارت تعاون ،معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری  در اصلاح قانون بودجه 88 این اعتبار را هزینه  بخش های دیگر کرده است، افزود: وقتی که از مسوولان معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری  سوال کردیم، اعلام کردند که وزارت تعاون نتوانسته این بودجه را جذب کند.

 ثروتی همچنین به تعهدات وزارت تعاون درسفرهای استانی اشاره کرد و گفت:این وزارتخانه با وجود تعهداتی که در این سفرها قبول کرده به وظایف خود عمل نکرده است.

نماینده بجنورد دلیل دیگر سوال خود از وزیر تعاون را بکار گیری مدیریت های ضعیف در این وزارتخانه عنوان کرد و افزود: تا به حال چندین مورد دیده شده که افرادی به عنوان مدیرکل انتخاب شده اند که در این حد نبوده اند که این نشانگر عدم تعهد نسبت به سرنوشت وزارتخانه است.

وی عدم عملکرد مثبت بانک تعاون و صندوق تعاون را از دیگردلایل طرح سوال از وزیر تعاون اعلام کرد و گفت: تعاونی ها کشور نیز از عملکرد وزارت تعاون ناراضی هستند.

ثروتی با بیان اینکه وزارت تعاون با وجود برعهده گرفتن مسوولیت اشتغالزایی درکشور، هیچ گونه برنامه مشخصی برای اشتغالزایی ندارد، اظهارکرد: براین اساس هزینه هایی که وزارت تعاون می کند ارزش افزوده نداشته و عدم وجودش بهتر از وجود آن است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet