هدر موبایل
1389/03/17 16:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده پلدختر:

حجاب اسلامی مهم‌ترین سلاح برای مقابله با توطئه‌های فرهنگی دشمنان است

**نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر لزوم رعایت حجاب اسلامی از سوی زنان و دختران جامعه، گفت: حجاب اسلامی مهم‌ترین سلاح برای مقابله با توطئه‌های فرهنگی دشمنان است.

به گزارش ایسنا، کاییدی در دیدار با جمعی از بانوان شهرستان پلدختر، افزود: حجاب زندان و محدودکننده زنان نیست، بلکه دژ و قلعه‌ای برای پاسداری از گوهر عفاف است؛ حجاب فرهنگ و آرمان اعتلا‌بخش اسلام بوده که ثمره آن آرامش و سلامت اجتماعی است.

وی افزود: اگر بتوانیم این فرهنگ متعالی و ارزشمند را در جامعه نهادینه کنیم، در حقیقت پایه سالم‌سازی نسل‌ها را بنیانی مستحکم گذاشته‌ایم.

کاییدی برنامه‌ریزی برای مبارزه با پدیده بدحجابی در جامعه را ضروری خواند و ادامه داد: همه دستگاه‌های متولی فرهنگی، تربیتی و آموزشی وظیفه دارند، با هدف کاهش آسیب‌های ناشی از این پدیده نابهنجار برنامه‌ریزی‌های لازم و دقت عمل کافی را داشته باشند.

نماینده مردم پلدختردر مجلس شورای اسلامی،با یاد‌آوری این که حل معضلات اجتماعی و آسیب‌های موجود در جامعه باید با تقویت حرکت‌های عاطفی و برخوردهای دفعی به شکل مناسب انجام شود، افزود: اگر زمینه اقتدار فرهنگی در این حوزه را فراهم کنیم، می‌توانیم به صورت عقلانی و با برنامه‌ریزی عمیق به چنین معضلات اجتماعی پایان دهیم.

وی با بیان این‌که تمدن غرب نگاهی غلط و ابزارگونه به مقوله زن و حفظ جایگاه آن دارد، گفت: سنگین‌ترین ظلم به نظام خانواده و محیط اجتماعی آن است که با شکستن حریم‌ها و کرامت انسانی زمینه بی‌حرمتی به زنان و دختران جامعه را فراهم آوریم.

کاییدی اظهار داشت: در دین اسلام حد و مرز و خطوط قرمز حضور زن در اجتماع رعایت حجاب و عفاف و همچنین صیانت از کرامت اوست؛ اگر این حد و مرز شکسته شود، هیچ حریم امنیتی برای زن وجود نخواهد داشت.

وی رعایت حدود شرعی در محیط‌های بیرون از خانه را یک ضرورت خواند و گفت: برخی‌ها خیال می‌کنند که محیط خانه با محیط بیرون هیچ تفاوتی ندارد و به همین خاطر گاه با اشکال زننده و لباس‌هایی که عفت عمومی را جریحه‌دار می‌کند در فضاهای اجتماعی حاضر می‌شوند و سبب شکسته شدن حرمت خانواده‌ها می‌شوند.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی ،نهاد آموزش و پرورش را تاثیرگذار در رونق دادن به مسئله حجاب عنوان کرد و افزود: حضور زن در محیط خانواده همراه با ابزار عاطفه و رعایت حریم خصوصی است، اما حضور زن در اجتماع باید همراه با اقتدار با غرور ناشی از حفظ حجاب و عفتی باشد که دچار صدمه و آسیب نکند.

وی ضرورت احیای امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه به شکل مختلف و در قالب‌های گوناگون یک نیاز عنوان کرد و افزود: اگر امروز این فریضه در جامعه رنگ باخته به دلیل اهمال و سستی برخی عناصر بوده که باید با برطرف کردن آن زمینه پررنگ عمل شدن به این فریضه فراهم شود.

کاییدی اظهار داشت: حد و مرز آزادی در اسلام مشخص و معین است به طوری که عبور از این حد و مرز زمینه ابتذال اجتماعی را سبب شده و به دنبال آن گسست خانواده‌ها و رواج فحشا را در جامعه به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: بانوان اسلامی باید قدر این حجاب مقدس را بدانند؛ چرا که برای بقای این اثر ارزشمند اسلام، بسیار خون‌ها ریخته شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet