شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/17 16:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیسیون کشاورزی خبر داد:

تحقیق و تفحص از واردات دام زنده در مجلس

**رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: واردات دام زنده خسارات شدیدی را به اقتصاد دامی کشور وارد کرد و موجب شیوع برخی بیماری‌ها در کشور گردید.

به گزارش ایسنا، عباس رجایی درخصوص اهداف تحقیق و تفحص از واردات دام زنده به کشور اظهار داشت: در اواخر سال گذشته دولت واردات دام زنده به کشور را آزاد اعلام کرد.

وی یادآور شد: در این زمینه بخش خصوصی متاسفانه به گونه‌ای عمل کرد که دام‌های آلوده به برخی بیماری‌های نظیر تب برفکی به کشور وارد شد و باعث شیوع این بیماری‌ها در کشور گردید.

نماینده مردم اراک در مجلس گفت: در واردات دام‌های زنده به کشور وزارت جهادکشاورزی، خاصه سازمان دامپزشکی کل کشور باید نظارت دقیق و جامعی انجام می‌داد، اما متاسفانه این کار به درستی صورت نگرفت.

رجایی تصریح کرد: برخی واردکنندگان نیز از مرزهای شرقی دام‌های زنده‌ای را به کشور وارد کردند که وارد آمدن خسارت‌های شدیدی به اقتصاد دامی کشور را به همراه داشته است.

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس به خانه ملت گفت: تحقیق و تفحص از واردات دام زنده با هدف جلوگیری از قاچاق و دلایل عدم رعایت شرایط قرنطینه برای دام‌های زنده وارداتی به کشور، و ممانعت از تکرار مجدد چنین مواردی انجام می‌شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس موضوع تحقیق و تفحص از واردات دام را تا نتیجه نهایی مورد بررسی قرار می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet