هدر موبایل
1389/03/17 19:46:00
سرویس اقتصادی
آیت الله آملی لاریجانی:

امیدوارم در تصویب برنامه پنجم توسعه خواسته‌های قوه قضاییه تامین شود

**آیت الله آملی لاریجانی خواستار تلاش جدی نمایندگان مجلس در تصویب و به روز کردن قوانین، به منظور پرکردن خلأهای قانونی و پیشگیری از وقوع جرم ناشی از آن شد.

به گزارش خانه ملت، رئیس قوه قضاییه در دیدار اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، با تاکید بر ضرورت تعامل گسترده مجلس و قوه قضاییه، پیشگیری از وقوع جرم را یکی از دغدغه‌های اصلی قوه قضاییه برشمرد و گفت: تصویب قوانین جدید، اصلاح قوانین و پرکردن خلأهای قانونی از مهمترین وجوهی است که نمایندگان محترم مجلس می‌توانند از طریق آن به قوه قضاییه کمک کنند تا امکان سوء استفاده از قوانین نارسا و وقوع جرم و تشکیل پرونده به حداقل ممکن برسد.

لاریجانی وجود مسائل و مشکلات اقتصادی را یکی از عوامل اصلی وقوع جرم دانست و گفت: بهبود شرایط و تقویت بسترهای اقتصادی از طریق مجلس شورای اسلامی می‌تواند در کنار یافتن سرمنشأهای وقوع جرایم در پیشگیری از وقوع جرم موثر باشد.

رئیس قوه قضاییه جدیت مجلس در تصویب لوایح و قوانین جدید به منظور مقابله با شرکت‌های هرمی را خواستار شد و تصریح کرد: متأسفانه فعالیت‌های ناسالم شرکت‌های هرمی موجب خروج سرمایه‌های هنگفتی از کشور شده است و ضرورت دارد که مجلس نسبت به تصویب قوانین متناسب هوشیارانه تر و جدی تر وارد عمل شود تا از گسترش فعالیت این شرکت‌ها پیشگیری لازم صورت گیرد.

لاریجانی تصویب قوانین دقیق و ظریف در خصوص ثبت شرکت‌ها را از دیگر نیازهای قوه قضاییه ذکر کرد و افزود: امیدواریم نمایندگان محترم مجلس و به ویژه اعضای کمیسیون اقتصادی با تصویب قوانین مناسب گامی موثر در کمک به دستگاه قضایی در این زمینه بردارند.

رئیس قوه قضاییه توجه ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به بخش‌های قضایی برنامه پنجم توسعه و آخرین اصلاحات صورت گرفته از سوی قوه قضاییه در آن را خواستار شد و ابراز امیدواری کرد: در مرحله بررسی تا تصویب این برنامه اهداف و خواسته‌های قوه قضاییه تامین شود.

گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه حاکی است در این دیدار اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس هر یک در صحبت‌های جداگانه با تقدیر از اقدامات قوه قضاییه در برقراری عدالت و برخورد با مسائل مختلف به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص افزایش تعامل قوه مقننه و قوه قضاییه و نیز توجه به مسائل حوزه‌های انتخابیه خود پرداختند.

برخی نمایندگان در این دیدار همچنین از حمایت‌های قانونی قوه قضاییه از سرمایه‌گذاری‌های مشروع و قانونی در استان‌ها، قدردانی و چنین حمایت‌هایی را موجب رشد سرمایه گذاری و جذب سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور دانستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet