شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/17 20:54:00
سرویس سیاسی
مجلس تا فردا به مواضع اخیر رییس جمهور پاسخ می‌دهد

سبحانی‌نیا: سخنان رییس جمهور وجاهت قانونی ندارد

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: مجلس شورای اسلامی تا فردا نسبت به مواضع اخیر رییس جمهوری پاسخ می‌دهد.

حسین سبحانی نیا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص ارسال نامه رئیس جمهور به شورای نگهبان، گفت: ارسال این نامه به شورای نگهبان هیچ وجاهت قانونی ندارد.

وی با اشاره به سه مصوبه مجلس که رئیس جمهور در نامه خود آنها خلاف قانون اساسی عنوان کرده، افزود: این سه قانونی است که به تائید شورای نگهبان رسیده است.

سبحانی نیا با بیان اینکه قانونی که مجلس تصویب کند و به تایید شورای نگهبان رسیده باشد اجرای آن برای همه لازم الاجرا است، افزود: جایگاه دیگری در قانون غیر از این پیش بینی نشده است.

وی با اظهار اینکه تشخیص خلاف شرع و قانون اساسی بودن مصوبات مجلس برعهده شورای نگهبان است، افزود: وقتی قانونی مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت به هیچ توجیهی معطل گذاشتن آن وجاهت قانونی ندارد.

سبحانی نیا با تصریح بر اینکه موارد مطرح شده در نامه رئیس جمهور به دبیر شورای نگهبان از جمله این امور است خاطرنشان کرد: در موارد ذکر شده در نامه مذکور فرایند قانونی کاملاً طی شده بود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای قانون خاطرنشان کرد: ایشان فرموده اند هر قانونی که مراحل قانونی خود را طی کرده باشد برای همه لازم الاجرا است.

وی بر این اساس با اعلام اینکه اظهارات مطرح شده در نامه رئیس جمهور وجاهت قانونی ندارد، اظهار کرد: شورای نگهبان باید جواب این موضوع را بدهد.

سبحانی نیا افزود: مجلس نیز تا فردا پاسخ نامه رئیس جمهور به شورای نگهبان را خواهد داد.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet