انتخابات ریاست جمهوری
1389/03/18 09:34:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

انتقاد زاکانی از مدیریت دانشگاه آزاد

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت عالیه دانشگاه آزاد با مطرح کردن وقف این دانشگاه در راستای حفظ چنبره مدیریت خانوادگی بر این دانشگاه حرکت می کند.

علیرضا زاکانی افزود: کشف مدارک نامربوط در دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد که مسئولیت آن با مهدی هاشمی رفسنجانی است بار دیگر ثابت کرد که بخشی ازامکانات این دانشگاه صرف امیال سیاسی می شود.

***

علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و رییس هیئت تحقیق وتفحص مجلس هفتم از آموزش عالی یکی از جنجالی ترین نمایندگان مجلس در پیگیری مسائل دانشگاه آزاد بود ، وی در گفت وگو باخبرنگار سیاسی ایرنا وقف اموال دانشگاه آزاد را اقدامی غیرشرعی و کشف مدارک نامربوط با دانشگاه آزاد را دردفتر هیئت امنای این دانشگاه نماد قانون شکنی دانست.

 

** قانون شکنی در دانشگاه آزاد

وی اظهارداشت : یکی ازمعضلات جدی و اساسی دانشگاه آزاد بی قانونی و بی ضابطگی است و در این 30 سال که ریاست منحصر به فرد جاسبی بر این دانشگاه حاکم بوده ظهور و بروز این بی قانونی را در جای جای این دانشگاه می توان مشاهده کرد.

وی یکی از اقدامات خوب شورای عالی انقلاب فرهنگی را بازبینی اساسنامه دانشگاه آزاد دانست و تصریح کرد : برخلاف دادن فرصت به هیئت موسس دانشگاه آزاد برای تدوین پیش نویس اساسنامه جدید و ارایه آن به شورای عالی انقلاب فرهنگی ، درنهایت این شورا اساسنامه ای را مصوب کرد که براساس اساسنامه جدید، 5 نفراز اعضای هیئت امنای دانشگاه با درجه حداقل دانشیاری توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب می شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد :در گذشته اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی 9 نفر بودند که در اساسنامه جدید یک نفر حذف شد واز میان 8 نفر، 3 نفرحقوقی و 5 نفر حقیقی هستند و 5 نفر دیگر را نیز شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب می کند بنابراین در کل هیات امناء دانشگاه آزاد 13 عضو دارد.

 

** دور زدن شورای عالی انقلاب فرهنگی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید براین که دانشگاه آزاد بحث وقف را با هدف تن ندادن به اساسنامه جدید و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی آغاز کردگفت : دانشگاه آزاد این جریان را با هدف ادامه دادن مسیر غیرقانونی خود و دورزدن اقدام خوب شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام داد.

وی افزود : دانشگاه آزاد در راستای توجیه کردن ضرورت وقف اموال این دانشگاه درابتدا اعلام کرد که براساس موافقت رهبرمعظم انقلاب قصد انجام این اقدام را دارد که دفتر مقام معظم رهبری بلافاصله با صدور بیانیه ای این موضوع را تکذیب کرد ،پس از آن اعلام کردند که این وقف براساس فتوای رهبر معظم انقلاب مبنی براین که "افرادی حق تصرف مالکانه بر مجموعه هایی را دارند مجاز به وقف هستند " انجام شده است.

زاکانی خاطرنشان کرد : البته از قول رهبرمعظم انقلاب در شورای عالی انقلاب فرهنگی متنی را قرائت کردند مبنی بر فتوای فوق ولی ایشان همان زمان تاکید فرمودند که با توجه به شرایط دانشگاه آزاد، شورای عالی انقلاب فرهنگی باید مسیر قانونی خود را طی کند و نفیاً و اثباتاً نظری ندادند.بنابراین در این موضوع هم کذب ادعای دانشگاه آزاد مجدداً اثبات شد.

 

** عباسپور تهرانی فرد و وقف دانشگاه آزاد

وی با بیان این که عباسپور تهرانی فرد در اظهارات خود در مورد ضرورت وقف دانشگاه آزاد مکرر از رهبر معظم انقلاب هزینه کرد گفت : وی با سخنان خود وهزینه از سوی رهبر معظم انقلاب در حق ایشان جفا کردو متاسفانه برخی نمایندگان مجلس نیز براین اساس به طرح دوفوریتی رای دادند.

زاکانی با تاکید براین که دانشگاه آزاد ملک خصوصی نیست اظهارداشت: دانشگاه آزاد یک مجموعه خصوصی نیست زیرا بخشی از آن از سوی دولت واگذار شده و قسمتی ازاموال آن نیزاز شهریه دانشجویان و همچنین خیرین فراهم آمده و متعلق به ملت است.

وی با بیان این که مردم معمولا املاک و دارایی های خصوصی خود را وقف عموم می کنند تصریح کرد : مدیریت عالیه دانشگاه آزاد اموال عمومی را به گونه ای می خواهد وقف کند که با انتخاب تولیت آن، آنجا را در چنبره مدیریت خانوادگی مادام العمر خود حفظ کند.

 

** استفاده ابزاری دانشگاه آزاد از مجلس

نماینده مردم تهران با اشاره به این که علی محمدی رییس سازمان اوقاف وامورخیریه حکم غیرقانونی بودن وقف دانشگاه آزاد را اعلام کرده بود اظهارداشت: دانشگاه آزاد با ارائه یک طرح دوفوریتی تلاش کرد که از مجلس به عنوان ابزاری علیه شورای عالی انقلاب فرهنگی استفاده کند.

وی با بیان این که قانون مدنی قریب 30 ماده در خصوص وقف دارد گفت : اقدامی که در مجلس انجام شد ابزار قراردادن مجلس و در خدمت مطامع سیاسی قراردادن رای و نظر نمایندگان مردم بود و این برخلاف مصلحت مجلس و اقدامی ناصواب است که البته به نتیجه نیز نرسید.

 

** دامن زدن به بی قانونی

زاکانی با بیان این که طرح وقف اموال دانشگاه آزادغیرقانونی است تصریح کرد: این طرح موجبات سوء استفاده برخی افراد را فراهم می کند و بی ضابطه گی و بی قانونی راکه توسط ریاست دانشگاه تاکنون به آن دامن زده شده گسترش می دهد.

 

**مهدی هاشمی و مدارک نامربوط

وی در مورد کشف مدارک نفتی و گزارشی در خصوص یکی از متهمین حوادث پس ازانتخابات خاطرنشان کرد: مسئولیت دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد با مهدی هاشمی است و در گذشته نیز اعلام شده بود که در این مکان فعالیت های دانشگاه آزاد پیگیری نشده و کارهای دیگری انجام می دهند براساس این اطلاعات دادستانی به آنجا رفت وبه مدارکی دست پیدا کرد که هیچ ارتباطی با دانشگاه آزاد نداشت .

 

**فعالیت دانشگاه آزاد فراتر از ...

نماینده مردم تهران با تاکید بر این که کشف مدارک نامربوط در این دانشگاه اثبات کرد که در داخل دانشگاه آزاد بحثی فراتر از بحث آموزش ، پژوهش و تحقیق و تربیت نیروی انسانی صورت می گیرد تصریح کرد :متاسفانه کارهای فراقانونی و غیر مرتبط با محیط های علمی دانشگاهی در دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد توسط برخی عناصر رواج دارد و امکانات این دانشگاه صرف امیال سیاسی می شود.

زاکانی در پاسخ به این سوال که آیا مدارک به دست آمده فقط متعلق به تخلفات مهدی هاشمی است خاطرنشان کرد :این مدارک متعلق به دولت و وزارت نفت است که در دفتر مهدی هاشمی رفسنجانی پیدا شده است.

 

**رییس جدید دانشگاه آزاد تا یک ماه آینده معرفی می شود

وی در پاسخ به این سوال که با تغییر اساسنامه رییس دانشگاه چه زمانی معرفی می شود تصریح کرد :هیئت امنای جدید موظف است که رییس دانشگاه را ظرف مدت یک ماه به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کند .

وی در واکنش به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر این که اگر جاسبی موافق با تصمیم هیئت امنای جدید و شورای عالی انقلاب فرهنگی نبود چه باید کرد اظهارداشت :این مسئله دیگر در حوزه وظیفه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که چگونه برخورد کند.

 

 

**علت عدم دستگیری مهدی هاشمی و سران فتنه

عضو کمیسیون اصل نود مجلس دلیل عدم دستگیری مهدی هاشمی را با توجه به دردست داشتن حکم قضایی ، عدم همکاری اینترپل تصریح کرد: اولاً مهدی هاشمی خارج کشور است و تا نیاید نمی توانند وی را دستگیر کنند و در ارتباط با همکاری اینترپل هم معلوم است که بخاطر عنادی که نظام سلطه با کشور ما دارد و این مجموعه ها هم در بستر همان نظام ستمگر سیاستهایشان تنظیم می شود بنابراین در این موارد با کشور ما همکاری نمی کنند. شاهد سخن بنده رییس پژاک بود که با تمامی جناینهایش دستگیر شد ولی بعد آزادش کردند و یا درزمان حاضر نیز تمام سران ضد انقلاب خارج از کشور جنایت های متعددی انجام می دهندو مورد حمایت هم هستند البته بحث سران فتنه داخل کشور فراتر از بحث قوه قضاییه است و یک اراده بین قوه ای در این میان حاکم است و سه قوه مسئولیت تدبیر این امور را دارند.

 

**تدبیرعاقلانه سه قوه در عدم دستگیری سران فتنه

وی با بیان این که به عقیده من سه قوه تصمیم درستی را درخصوص عدم دستگیری سران فتنه اتخاذ کرده اند گفت :حقیقت وجودی این افراد طی این مدت برملا شده است، چه کسی باور می کرد که افرادی که ادعای پیروی از خط امام (ره) را دارند از عناصر معدوم پژاک و سلطنت طلب حمایت کنندو اگر از همان روز اول اغتشاشات سران فتنه را دستگیر می کردند این افراد نزدافکارعمومی محبوب می شدند ولی در زمان حاضر نزد ملت منفورند اما به هر حال روزی آنها باید پاسخگوی خیانتهای خود باشند.

 

**طرح عفاف و حجاب

وی در خصوص طرح عفاف و حجاب و نقش صداو سیما و آموزش و پرورش در فرهنگ سازی این جریان در کشور خاطرنشان کرد : طرح عفاف و حجاب مصوبه زمان رییس جمهور قبلی است و پس از آن در دوران احمدی نژاد ابلاغ شد.

زاکانی با بیان این که طرح عفاف و حجاب زیر نظر 26 دستگاه انجام می شود تصریح کرد : اقدامات این دستگاه ها می تواند بر جنبه های اعتقادی ، ارزشی ، رویکردی و رفتاری افراد تاثیر خود را بگذارد زیرا عفاف و حجاب هم جنبه اجتماعی و هم فرهنگی دارد .

وی ادامه داد :در گزارشی که از سوی وزیرکشور ، استانداری ، نیروی انتظامی و.... به مجمع تهران ارائه شد ،‌تاکید کردند که اقدامات اخیر دستگاههای مسئول فقط معطوف به حجاب نیست بلکه هفت سرفصل از جمله بحث جمع آوری معتادین مواد مخدر، اراذل و اوباش را در برمی گیرد .

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که امیدوارم با اجرایی شدن طرح عفاف وحجاب شاهد ایجاد فضایی سالم و تجلی ارزش های انسانی در جامعه باشیم تصریح کرد :البته باید توجه داشت که نقش مجلس در مقام نظارت در گسترش عفاف و حجاب در جامعه موثر است و از برخوردهای سینوسی و مقطعی جلوگیری می کند علاوه بر آن در صورت نیاز قانون مجلس نیزبه وظیفه خود عمل خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا طرح اسلامی کردن دانشگاه ها در راستای طرح عفاف و حجاب است گفت : این طرح فراتر از این موضوع است و تنها بخشی از آن مربوط به عفاف وحجاب و یا بطور مثال بخشی هایی از آن هم مربوط به تحول بنیادین در حوزه های علم به ویژه علوم انسانی است .

**فرهنگ سازی عفاف و حجاب

عضو کمیسیون اصل نود مجلس با تاکید بر این که فرهنگ سازی عفاف و حجاب باید در درون خانواده و آموزش و پرورش صورت گیرد اظهارداشت : البته نقش رسانه ملی نیز در این راستا محوری و جدی است بنابراین در سطوح مختلف باید نسبت به این مسئله فرهنگ سازی صورت گیرد تا باورهای فرد را متوجه ارزش بزرگ عفاف و حجاب کند تا وجود عده قلیلی ناپاک مانع از رشد فضایل انسانی نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet