روز مجلس
1389/03/18 09:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیسیون بهداشت:

موضع‌گیری‌های رییس‌جمهور به کلان مجلس موجب تکدر خاطر نمایندگان است

**رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، معتقد است که پایبندی به قانون، تعامل دو طرفه، احترام قائل بودن برای نقطه‌نظرات طرف مقابل و اجرای قانون بهترین راه برای جلوگیری از اختلاف‌نظر بین دولت و مجلس است.

حسینعلی شهریاری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: مجلس بسیار سعی کرده که دولت را همراهی کند، به ویژه با توجه به تاکیداتی که مقام معظم رهبری مبنی بر کمک به دولت داشته‌اند، مجلس خیلی سعی کرده که در قانونگذاری نقطه‌نظرات دولت را لحاظ کند،اما به نظر می‌رسد که دولتمردان خیلی پایبند به اجرای قانون نیستند و قوانینی را که احساس می‌کنند مشکل دارد، اجرا نمی‌کنند.

به گفته‌ی وی، امکان دارد که مجلس قانونی را تصویب کند که دولت احساس کند، این قانون مشکل دارد، دولت می‌تواند این امر را از طریق ارائه‌ی لایحه به مجلس اصلاح کند، اما اجرایی نکردن قانون و بی‌توجهی به آن راهکار نیست.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و حضرت امام (ره) مبنی بر لزوم اجرای قانون، گفت: بی‌توجهی به قانون، مخصوصا موضع‌گیری‌های آقای رییس‌جمهور نسبت به کلان مجلس موجب تکدر خاطر نمایندگان می‌شود.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: اکثریت مجلس، اصولگرا و همراه دولت است و این‌که آقای رییس‌جمهور در اکثر سخنرانی‌های خود، در مواردی که مشکلی وجود دارد آن را به مجلس ارجاع می‌دهد، این امر موجب تیره شدن ارتباط خوب بین دولت و مجلس می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet