هدر اصلی
1389/03/18 10:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
تابش:

مرجع تفسیر قانون اساسی شورای نگهبان و مرجع تفسیر قوانین عادی مجلس است

**دبیر کل فراکسیون خط امام مجلس شورای اسلامی، تمکین به قانون را بهترین محور و مدار برای رفع اختلافات بین مجلس و دولت عنوان کرد و گفت: اگر در جایی هم قانون ابهامی دارد، مرجع تفسیر قانون اساسی شورای نگهبان و مرجع تفسیر قوانین عادی مجلس شورای اسلامی است.

محمدرضا تابش در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در صورتی که باز هم اختلافات از این طریق حل نشد، مکانیزمی در قانون اساسی پیش‌بینی شده و آن فصل‌الخطاب قرار دادن رای، اراده و نظر مقام معظم رهبری است.

وی افزود: این‌که مرتب اختلافات را به رخ بکشیم و آن را به جامعه پمپاژ کنیم، کار درستی نیست؛ چرا که جامعه، جامعه‌ای است که آسیب دیده و هنوز آثار بحران‌های بعد از انتخابات در آن وجود دارد و از ذهن مردم زدوده نشده است. در این جامعه مسئله‌ی انرژی هسته‌یی و تحریم‌های جدید مطرح است و محدودیت‌های زیادی فراروی ما قرار دارد. در این شرایط بدخواهان انقلاب اسلامی هم خیلی نمی‌خواهند که این ملت روز خوش ببینند و مسیر توسعه، ترقی و تعالی را طی کنند.

نماینده‌ی مردم اردکان در خانه‌ی ملت، یادآور شد: به اعتقاد من بروز این اختلافات و تنش‌ها و انتقال آن به آحاد مردم کار عاقلانه‌ای نیست و موجب تضعیف روحیه‌ی مردم و سلب اعتماد آنها به مسوولان می‌شود، کسانی که مردم به آنها رای دادند و آنها را در راس کار قرار دادند تا بستر کار را طوری فراهم کنند که جامعه با تنش و تشنج مواجه نشود و اداره‌ی کشور مختل نشود.

تابش در پایان خاطر نشان کرد: البته من معتقدم اگر ما سعه‌ی صدر داشته باشیم و به آموزه‌های دینی و پشتوانه‌های غنی فرهنگی‌مان اتکاء داشته باشیم، می‌توانیم خیلی از تنش‌ها و تشنج‌ها را از این طریق حل و فصل کنیم، اما اگر حل اختلافات از این مسیر میسر نشد، راهکارهای قانونی در این باره وجود دارد که گام آخر آن فصل‌الخطاب قرار دادن رای و نظر رهبری است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet