هدر موبایل
1389/03/18 10:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اکرمی:

دولت قانون را قبول داشته‌باشد یا نداشته‌باشد باید آن اجرا کند

**نماینده مردم تهران در مجلس گفت: یکی از راه‌حل‌های رفع اختلاف‌نظر بین دولت و مجلس، اجرای مساله‌ای است که تبدیل به قانون شده است.

حجت‌الاسلام سید رضا اکرمی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب، افزود: بهترین راه جلوگیری از اختلاف‌نظر‌های بین دولت و مجلس، مذاکره بدون ملاحظه و رودرواسی براساس قانون است.

وی افزود: وقتی قانونی در مجلس تصویب و شورای نگهبان آن را تایید کرد، دولت آن را قبول داشته باشد یا نه، باید آن را قانون دانسته و آن را به‌ مرحله‌ی اجرا درآورد.

عضو جامعه‌ی روحانیت مبارز تصریح کرد: اجتهاد و اظهار‌نظر و مخالفت حتما در این مسیر جایگاهی ندارد و اگر حرف و حدیثی در این راستا دارند، باید از طریق قانون اقدام کنند، مثلا لایحه‌ بیاورند تا مشکل حل شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: مساله‌ی دوم این است که باید روابط بین مجلس و دولت هم باز طبق قانون صمیمانه، عاقلانه و عالمانه باشد. تا قبل از این‌که قانون به تصویب برسد، مجلس و دولت بتوانند در مورد آن با یکدیگرمذاکره کنند، اصلاحیه بدهند و نقد و انتقاد داشته باشند.

وی در پایان تصریح کرد: اما وقتی مساله‌ای تبدیل به قانون شد؛ همه بحث‌ها باید بسته شود و آن را در مرحله‌ی اجرا معطل نکنند، تا مشکلی هم به وجود نیاید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet