هدر موبایل
1389/03/18 09:51:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اکبر نژاد:

حل مشکلات اجتماعی، در گرو توجه به دین و قرآن است

**نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: توجه به آموزه های قرآنی از بروز مشکلات اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق و انواع بزه کاری ها جلوگیری می کند.

به گزارش ایسنا، شکور اکبرنژاد در نشست هیأت مدیره اتحادیه مؤسسات قرآنی - مردمی آذربایجان شرقی، افزود: باید تلاش شود تا این آموزه های اصلی و نورانی در میان خانواده ها و به خصوص نسل جوان تعمیم داده شود.

وی اظهار داشت: در فعالیت‌های قرآنی نباید تمامی توقعات از دولت باشد، بلکه هر نهاد و سازمانی باید به نوبه خود در رشد فرهنگ دینی کشور قدم‌های مثبتی برداشته و فعالیت‌های ثمر بخشی داشته باشد.

اکبرنژاد اضافه کرد: به طور مثال صدا وسیما با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی که دارد، می‌تواند با ارایه برنامه‌های جذاب و متنوع و غنی از آموزه‌های دینی در فعالیت‌های دینی مشارکت داشته باشد و مردم را نیز راغب به اینگونه مسایل کند.

وی تصریح کرد: ترویج فرهنگ قرآنی در میان خانواده ها و جوانان می‌تواند از بروز و ظهور بسیاری از مشکلات همچون اعتیاد، طلاق و انواع بزه‌ها جلوگیری کند.

اکبرنژاد ، تقویت بنیه های اقتصادی و مبارزه با فقر مادی را نیز برای امنیت روانی جامعه و سوق دادن به سوی معنویات مؤثر دانست.

به گزارش ایسنا ، در این نشست معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی نیز ، مهمترین رسالت دارالقرآن را ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی و تربیت کادر متخصص عنوان کرد.

حجت الاسلام میکائیل اسکندری افزود: در حال حاضر 64 موسسه و 59 خانه قرآنی روستایی زیر نظر اتحادیه مؤسسات قرآنی - مردمی فعالیت می کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet