هدر موبایل
1389/03/18 10:10:00
سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون کشاورزی:

قانون مورد تایید شورای نگهبان قابل تفسیر نیست

**رئیس کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: طبق قانون اساسی، مصوبه های مجلس پس از تائید شورای نگهبان و در مواردی پس از تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام برای همه لازم الااجراست و جای بحثی وجود ندارد.

"عباس رجایی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخی به پرسشی در خصوص نامه رئیس جمهوربه شورای نگهبان که در آن نامه برخی مصوبات مجلس شورای اسلامی را منطبق برقانون ندانسته است، افزود: هم امام و هم مقام معظم رهبری بارها براجرای مصوبات مجلس شورای اسلامی که مراحل قانونی خودش را طی کرده باشند، تاکید کرده اند.

نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پاسخ مقام معظم رهبری به نامه غلامعلی حداد عادل در اواخر دوره مجلس هفتم درباره اجرای مصوبات مجلس، خاطرنشان کرد: در آن نامه مقام معظم رهبری فرمودند: کلیه مصوبات قانونی که فرآیند مذکور در قانون اساسی را طی کرده است برای همه قوای کشور لازم‌الاجراست.

رئیس کمیسیون کشاورزی در این راستا با اعلام اینکه مرجع مغایرت قوانین با شرع و قانون اساسی تنها بر عهده شورای نگهبان است، افزود: براین اساس قانونی که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و به تائید شورای نگهبان رسیده باشد دیگر قابل بحث و تفسیر از سوی سایر مراجع نیست و هیچ مرجعی نمی تواند خدشه ای به آن وارد کند.

رجایی تصریح کرد: در شرایط خاصی به هر دلیلی شورای نگهبان مصوبه ای را مغایر با شرع و قانون اساسی تشخیص دهد اما مجلس بنا به مصلحت جامعه برمصوبه خود اصرار کند این مصوبه طبق قانون اساسی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می شود تا درباره آن مصوبه تصمیم گیری کند که این هم در قانون اساسی آمده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، تصریح کرد: به هر حال مصوبه مجلس اگر به تائید شورای نگهبان و یا مجمع تشخیص مصلحت نظام برسد طبق قانون اساسی متقن است و برای همه لازم الاجراست و جای هیچ بحثی وجود ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet