هدر موبایل
1389/03/18 10:58:00
سرویس صحن
تجری:

نامه رییس جمهور توهین به شورای نگهبان است

**نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد، ارسال نامه رئیس جمهور به شورای نگهبان بصورت سرگشاده توهین به این شورا است.

فرهاد تجری در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در واکنش به نامه رئیس جمهور به دبیرشورای نگهبان، گفت: نه نظر من تشکیک در قوانینی که به تصویب مجلس و به تائید شورای نگهبان رسیده باشد ، توهین به خود شورای نگهبان است.

نماینده قصر شیرین در مجلس با اعلام اینکه نامه رئیس جمهور به شورای نگهبان بیانگر این است که این شورا به وظایف خودش به صورت صحیح عمل نکرده است،خاطرنشان کرد: تذکر این موارد به صورت نامه سرگشاده توهین به شورای نگهبان محسوب می شود و به نوعی بیانگر عدم دقت شورای نگهبان را می رساند.

وی براین اساس، خاطرنشان ساخت: بیش از مجلس باید خود شورای نگهبان به نامه رئیس جمهور واکنش نشان دهد و از اعتبار خودش دفاع کند.

تجری با بیان اینکه وظیفه مجلس قانونگذاری است، اظهار کرد:  طبق قانون اساسی تشخیص شرعی و خلاف قانون اساسی بودن مصوبات مجلس بر عهده شورای نگهبان است.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی  با اعلام اینکه ایراد قانون اساسی وارد کردن به مصوبات مجلس پس از تائید شورای نگهبان هیچ وجاهت قانونی ندارد، خاطرنشان کرد: بنابراین هیچ آثار و تبعاتی حقوقی این نوع نامه نگاری ها در پی نخواهد داشت به غیر از ایجاد نوعی تشکیک به بخشی از نظام حاکمیتی کشور.

وی همچنین با عبث و بیهوده خواندن ارائه این نوع تذکرات از سوی رئیس جمهور، تصریح کرد: گرفتن ایراد از قانون اساسی نسبت به مصوباتی که به تائید شورای نگهبان رسیده  و در آن 6 نفر حقوقدان و 6 نفرفقها حضور دارند  که از علمای علم حقوقی و فقهای برجسته هستند باعث وهن در این شورا می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet