خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/18 11:38:00
سرویس سیاسی
در سفر گروه پارلمانی ایران به برزیل تاکید شد:

اعلام همکاری برزیل برای امنیت و صلح جهانی

**گروه پارلمانی ایران در اجلاس نزدیکی فرهنگها در برزیل از حمایت نمایندگان برزیلی از بیانیه تهران، سفر رئیس مجلی برزیل به ایران و... خبر دادند.

نائب دوم کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت در مورد دستاوردهای سفر هیات پارلمانی مجلس به کشور برزیل، گفت: در سومین دوره کنفرانس فرهنگها و صلح جهانی در برزیل گروه پارلمانی ایران در جلسات متعددی که با مقامات برزیلی صورت گرفت به نقش پارلمان ها در نزدیکی فرهنگ ها اشاره شد.

تاکید به نقش رهبران مذهبی در نزدیکی فرهنگ ها

حسین سبحانی نیا افزود: در این کنفرانس همچنین در خصوص نقش رهبران مذهبی در نزدیکی فرهنگ ها گفت و گو ها و تبادل نظرات بسیاری داشتیم .

حمایت از بیانیه تهران

وی در ادامه با بیان اینکه در نشستی که با رئیس مجلس برزیل داشتیم، وی در ارتباط با حقوق  ایران در دستیابی به فن آوری صلح آمیز هسته ای و همکاری کشورش در فعالیت های صلح آمیز هسته ای تاکید کرد.

رئیس گروه پارلمانی ایران در کنفرانس نزدیکی فرهنگها در برزیل افزود: با توجه به گفتگوهایی که با نمایندگان مجلس برزیل صورت گرفت، متوجه شدیم نمایندگان برزیلی مخالفت های آمریکا با فعالیت صلح آمیز هسته ای ایران را منطقی نمی دانند و معتقدند غربی ها می خواهند بازیگران اصلی تولید انرژی هسته ای باشند.

 سبحانی نیا افزود: رئیس جمهور برزیل در نطق خود در این اجلاس، با اشاره به بیانیه تهران و تشکر از ایران اعلام آمادگی و همکاری برای قدم های بعدی امنیت و صلح جهانی با ایران را داشت.

ملاقاتی با ایرانیان مقیم برزیل صورت نگرفت

عضو هیات رئیسه مجلس همچنین به روابط خوب برزیل و ایران اشاره کرد و افزود: در گفت و گوهایی که در این سفر صورت گرفت، شرایط همکاری های اقتصادی و فرهنگی مناسبی میان 2 کشور بررسی شد و برزیلی ها در این خصوص اعلام آمادگی کردند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در این سفر  با ایرانیان مقیم این کشور ملاقاتی صورت گرفت گفت: در دیدارهایی که برنامه ریزی شده بود قرار بود ملاقاتی میان نمایندگان ایرانی و مهاجران ایرانی مقیم برزیل صورت بگیرد که به دلیل کمبود وقت این مسئله امکان پذیر نشد.

تاکید به دیپلماسی پارلمانی

مره صدق، نماینده کلیمیان که از اعضای پارلمانی شرکت کننده در این اجلاس بود به خبرنگار خانه ملت با مثبت ارزیابی کردن حضور گروه پارلمانی ایران در این اجلاس گفت: ملاقات های سودمندی بین نمایندگان ایران و برزیلی صورت گرفت که نتایج خوبی در بر داشت.

وی همچنین با اشاره به ملاقات با سفیر و رئیس مجلس برزیل اشاره کرد و گفت: در این نشست به مشترکات فرهنگی دو کشور و بیانیه تهران اشاره شد و تاکید شد، دیپلماسی پارلمانی بهترین روش برای برقراری همکاری میان دو کشور است.

نماینده کلیمیان، با بیان اینکه گروه پارلمانی ایرانی یک هفته در کنفرانس بین المجالس برزیل حضور داشت، گفت: مقامات برزیلی جریان حمله اسرائیلی ها به کشتی آزادیخواهان غزه را محکوم کردند و اعلام آمادگی برای مقابله با حملات غزه داشتند.

رئیس مجلس برزیل به ایران می آید

وی یادآور شد به دعوت رئیس مجلس ایران، رئیس مجلس برزیل پس از انتخابات مجلس این کشور پس از اکتبر سال جاری میلادی ( مهر ماه ) سفری به ایران خواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet