شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/18 11:26:00
سرویس فرهنگی
نماینده زنجان:

انتشاراندیشه های نو لازمه رشد هر جامعه ای است

**نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی انتشار اندیشه های نو را در رشد و شکوفایی یک جامعه بسیار موثر دانست.

"سعداله نصیری قیداری" درگفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که اندیشه‌ها باید به چه شکلی منتشر شوند تا زمینه رشد و شکوفایی کشور را فراهم آورند،  گفت: یکی از روش های تجربه شده برای انتشار اندیشه های نو در بعد اجتماعی، سیاسی و اقتصادی تشکیل احزاب به معنای  واقعی آن و انتشار یافته ها و مسائل مختلف از طریق انتشار جزواتی است که این احزاب می توانند تهیه و در اختیار جامعه قراردهند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعلام اینکه البته در بعد علمی انتشار اندیشه های نو ابزار لازم خودش را دارد، اظهار کرد: نشریات، مجلات علمی وپژوهشی، پایگاه های علمی و اینترنت، کنفرانس ها وهمایش های علمی جزء این راه ها است.
وی افزود: لیکن در حوزه سیاسی - اجتماعی این مسیر از طریق رقابت های حزبی و احزابی که دارای مرامنامه و اساسنامه مشخص و مجوزهای قانونی لازم را داشته باشند صورت می گیرد.
نصیری قیداری خاطرنشان کرد: این روال در کشور ما از گذشته های دور شروع شده ولی هیچ وقت وضعیت پایدار پیدا نکرده است.
نماینده زنجان درباره دلیل امر توضیح داد: احزاب در طی این مدت یا فرصت کافی برای رشد پیدا نکرده اند و یا نتوانسته اند از فرصت بعمل آمده استفاده لازم را ببرند.
وی براین اساس با اعلام اینکه آن حزبی که بتواند افراد را آموزش داده و راهکار ارائه دهد هنوز در جامعه ما جلوه پیدا نکرده است، خاطرنشان کرد:این درحالی است که در قانون اساسی ما ظرفیت های لازم برای اینکار وجود دارد اما از این ظرفیت تاکنون استفاده کافی به عمل نیامده است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در بخش دیگری ازاین گفت وگو انتشار اندیشه های نو را لازمه رشد هر جامعه ای دانست و اظهار کرد: اگر به هر دلیلی انتشار اندیشه های نو با مانع روبرو شود آن جامعه تحول و رشد کافی پیدا نکرده و از غافله رشد جهانی عقب خواهند ماند.
نماینده زنجان در این راستا تاکید کرد: افکار باید منتشر شوند تا جوانان ما با آخرین یافته ها آشنا شده و بتوانند در سایه رشد فکری خود بهترین را انتخاب کنند.
وی افزود: این همان آموزه زیبای قرآن است که بندگان خدا را بشارت داده به شنیدن صحبت ها و انتخاب بهترین آنها.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet