هدر موبایل
1389/03/18 11:37:00
سرویس سیاسی
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی:

تذکر به قوای سه‌گانه از وظایف رهبری است

**عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شورای نگهبان در دوران دولت اصلاحات پاسداری از قانون اساسی برای ریاست جمهوری را محدود به وظایف این نهاد عنوان کرده است.

"سید جاسم ساعدی" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه طبق اصلاح قانون اساسی در سال 1368 این موارد به صراحت ذکر شده است، گفت: تذکر به قانون اساسی و سه قوه مجریه، مقننه و قضایی از وظایف رهبری است.

عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی منتظر است شورای نگهبان به نامه رییس قوه مجریه پاسخی مستدل بدهد، ادامه داد: البته این نامه با مهر محرمانه به شورای نگهبان ارسال شده است و تعجب برانگیز بود که متن نامه روی سایت‌های خبری قرار گرفت.

وی افزود: از معاون حقوقی رییس جمهور بعید بود که نامه ای با این تعداد خطای فاحش حقوقی ارسال کند؛ بهتر بود قبل از ارسال این نامه گروهی جمع می‌شدند و موارد حقوقی آن را مورد بررسی قرار می‌دادند.

ساعدی با اشاره به اینکه در نامه ارسالی به شورای نگهبان قوانین را طرح عنوان شده است، تصریح کرد: قانونی که به تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان برسد دیگر طرح نیست بلکه قانون و لازم الاجرا است و دیگر نباید از قانون ایراد گرفت یا از اجرای آن سرباز زد.

عضو هیات رییسه مجلس تاکید کرد: بعد از تایید شورای نگهبان و با گذشت یک هفته از ابلاغ رئیس مجلس، قانون باید اجرایی شود و همه باید به دیده احترام به قانون و شورای نگهبان نگاه کنند.

سید حسین فرهنگی گفت: اجرایی شدن قانون به مفهوم قانون مداری مجلس، قوه قضایی و قوه مجریه است. مردم از مسئولان کشوری، نمایندگان پارلمان و قوه قضایی الگو برداری می‌کنند؛ ما باید به قانون احترام بگذاریم تا آحاد مردم قانون را محترم بدانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet