هدر موبایل
1389/03/18 11:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدرضا خباز:

تنها نیمی از فرودگاه‏های کشور فعال است

**نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه احداث فرودگاه در شهرهای کوچک مقرون به صرفه نیست.

محمدرضا خباز در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که امروزه احداث فرودگاه در شهرهای کوچک مقرون به صرفه نیست، گفت : اگرچه بسیاری از شهرها فرودگاه دارند، اما به علت نبود مسافر هیچ‌گونه پروازی در آن صورت نمی‌گیرد.

وی با بیان این‌که حدودا نیمی از فرودگاه های کشور فعال است، اظهارداشت : در حال حاضر 58 فرودگاه در کشور است که تنها 28 مورد آن فعال و باقی یا فعال نیست یا هفته‌ای یک یا دو بار پرواز در آن صورت می‌گیرد.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی، همچنین به احداث فرودگاه در این منطقه اشاره کرد و اظهار داشت : با رایزنی‌های انجام شده با مسوولان کشوری به منظور تحت پوشش قراردادن جمعیت بیشتر، با احداث فرودگاه شهید مدرس که در محوریت چند شهر دیگر است، موافقت شد.

وی با بیان این‌که جهت انجام مطالعات فرودگاه شهید مدرس در سال 88 اعتباری حدود 400 میلیون اختصاص یافت، گفت: امیدواریم با تلاش تمام نمایندگان، هرچه سریع‌تر کار اجرایی فرودگاه آغاز شود.

وی از تعیین مبلغی در جدول شماره 12 بودجه کل کشور جهت مطالعه و اجرای محور راه‌آهن تربت‌حیدریه ، کاشمر ، خلیل‌آباد ، بردسکن و سبزوار خبر داد و ابراز امیدواری کرد با اختصاص بودجه به این پروژه از سوی دولت، هرچه سریع‌تر عملیات اجرایی آن آغاز شود .

وی با بیان این‌که پروژه دو بانده شدن سه راهی شادمهر به انابد، مصوب سفر اول ریاست جمهوری است، گفت : در حال حاضر فقط پروژه کاشمر به خلیل‌آباد در دست اقدام است که هنوز به اتمام نرسیده است .

وی با اشاره به این‌که محور خلیل‌آباد به بردسکن با سه میلیارد تومان اعتبار به پیمانکار داده شده است، گفت: با مذاکراتی که با وزارت راه صورت گرفته، زمینه اجرای کار از سه راهی شادمهر به کاشمر فراهم شده است .

نماینده مردم کاشمر ، بردسکن و خلیل‌آباد با اشاره به قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، این قانون را همانند تیغی دو لبه دانست که اگر بد و غیرقانونی اجرا شود آثار نامطلوب آن گریبانگیر ملت خواهد شد.

خباز با بیان این‌که اصل طرح هدفمند کردن یارانه‌ها پسندیده است، اظهار داشت: دغدغه همه از آنجایی شروع می‌شود که احساس شود دولت توان اجرای کارهای سنگین را ندارد یا این‌که عین قانون را اجرا نکرده و به صورت سلیقه‌ای و تشخیص فردی عمل می‌کند.

وی در ادامه با انتقاد از این‌که بُعد نظارتی مجلس ضعیف‌تر از بعد قانونگذاری است، گفت: در اغلب مجالس دنیا یک یا دو بار در هفته برای قانونگذاری جلسه برگزار می‌کنند و بیشتر به نظارت می‌پردازند در صورتی‌که در کشور ما برعکس است .

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اعلام این‌که مجلس تاکنون به دولت باج نداده است، اظهار داشت : اگر کمتر به امر قانونگذاری بپردازیم، مشکلی برای کشور به وجود نخواهد آمد.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال «همت مضاعف ، کار مضاعف» اعتبارات اختصاص‌یافته در استان خراسان رضوی را در سال جاری در بعد فرهنگی بی‌سابقه دانست.

وی افزود : در سال جاری حدود 200 میلیارد تومان به استان خراسان اختصاص یافته که از مدیران سه شهرستان کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد درخواست شد طرح‌هایی را که جنبه فرهنگی دارد آماده کنند.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اگر اعتبارات به جا و درست هزینه شود، سال بعد هم این میزان اعتبار تخصیص می یابد، گفت: مدیران باید طرح‌های نیازسنجی شده را ارائه دهند که در این خصوص طرح‌های فرهنگی خوبی در هر سه شهرستان آماده کرده‌اند.

خباز صدور مجوز دانشکده علوم پزشکی ، تصویب اعتبار جهت شروع مطالعه راه‌آهن تربت‌حیدریه ، کاشمر ، خلیل‌آباد ، بردسکن و سبزوار ، رایزنی جهت اجرای دوبانده شدن محور سه راهی شادمهر به کاشمر ، شروع عملیات فرودگاه شهید مدرس ، گازرسانی به شهر کوه‌سرخ را از جلمه اقداماتی دانست که در سال 89 آغاز می‌شود .

وی در خصوص تأسیس دانشکده علوم پزشکی گفت : با رایزنی‌هایی که با وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی انجام شد، به دلیل وجود امکانات فیزیکی و وجود پتانسیل‌های مورد نیاز در منطقه، دستور تأسیس دانشکده علوم پزشکی صادر شد ‌که از سال 90، زمینه پذیرش دانشجو در این دانشکده فراهم می‌شود.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت : امیدواریم هرچه سریع‌تر زمینه تأسیس یک دانشکده کاملاً دولتی در منطقه نیز فراهم شود.

خباز در پایان ابراز امیدواری کرد که قدم‌های برداشته شده تأثیر بسزایی در رشد و بالندگی منطقه داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet