روز مجلس
1389/03/18 11:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قربانی:

اصلح‌ترین جایگاه برای اداره کشور ولایت فقیه است

**نماینده‌ی مردم قائنات در خانه‌ی ملت با بیان این‌که بحث ولایت با دلایل نقلی و عقلی از مهم‌ترین موضوعات کشور است، گفت: اصلح‌ترین جایگاه برای اداره‌ی کشور ولایت فقیه است و امروز نیز از نظر مصداقی، مقام معظم رهبری جا پای امام (ره) گذاشته‌اند و مدیریت کشور را نظام‌مند کرده‌اند.

حجت‌الاسلام موسی قربانی، عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به سالگرد آغاز زعامت مقام معظم رهبری و میراث ماندگار امام (ره) در مورد بحث ولایت فقیه، اظهار داشت: ولایت فقیه دارای دلایل نقلی است که در فقه به آن پرداخته می‌شود و در مباحث عقلی نیز منطق تاکید دارد که اگر قرار است فردی در کشور مسوولیت‌های درجه‌ی بالا را برعهده گیرد، باید از صلابت بیشتری برخوردار باشد.

وی ادامه داد: ولایت فقیه دارای خصیصه‌هایی است و از نظر شخصی نیز صالح‌ترین فرد در کشور است که این مساله در مورد تعهد، تقوا و صلاحیت علمی به خوبی مشاهده می‌شود، لذا منطق ایجاب می‌کند عالی‌ترین مقام تصمیم‌گیرنده در کشور، ولی فقیه باشد که از صلاحیت بالایی برخوردار است.

این نماینده‌ی اصولگرای مجلس، آیت‌الله خامنه‌ای را بهترین فرد در بحث ولایت فقیه توصیف کرد و با اشاره به سابقه‌ی مدیریت ایشان در سطوح مختلف کشور، اظهار داشت: ایشان از دوران دفاع مقدس عنوان نماینده‌ی رهبری در جنگ و وزارت دفاع را برعهده داشتند و سابقه‌ی نمایندگی مجلس و ریاست دولت را نیز دارا می‌باشند و دارای تجربیات بسیار خوبی هستند که اگر منویات ایشان توسط مدیران اجرا شود، کشور به اصول علمی اداره می‌شود.

به گفته‌ی قربانی، در قانون اساسی نیز پیش‌بینی شده که برای این‌که اداره‌ی کشور از ثبات نسبی برخوردار باشد، سیاست‌های کلی نظام توسط مقام معظم رهبری تبیین شود.

نماینده‌ی مردم قائنات در خانه‌ی ملت، هم‌چنین تدبیر مقام معظم رهبری در عبور کشور از بحران‌هایی نظیر فتنه‌ی اخیر بعد از انتخابات را ستودنی توصیف کرد و گفت: ایشان، همان‌گونه که خود گفتند، جان و آبرویشان را برای نظام گذاشته‌اند و تاکنون نیز در این زمینه موفق بوده‌اند و بقای نظام بعد از نصرت خداوند و کمک مردم، با تدبیر ایشان بوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet