خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/18 11:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون اجتماعی:

انتصاب‌ها نباید با نگاه جنسیتی باشد

**یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است زنان درایران اسلامی بنابر دستورات دین اسلام و قانون اساسی ازجایگاه والایی برخوردار هستند و حضور بانوان در عرصه‌های مهم اجتماعی، فرهنگی، صنعتی و علمی این را به اثبات رسانده است.

صمد فدایی به مناسبت گرامیداشت هفته مقام زن در گفت‌وگو با ایسنا، با تشریح وضعیت اجتماعی بانوان در کشور گفت: اگرچه بسیاری از بانوان در سطوح مدیریتی بالا در کشور فعالیت می‌کنند اما با توجه به تعداد بانوان تحصیل کرده کشور، سهم مدیریت آنان در جامعه زیاد نیست.

وی تاکید کرد: به اعتقاد من نباید در انتصاب‌ها نگاه جنسیتی وجود داشته باشد و باید تنها به صلاحیت و شایستگی‌های افراد توجه شود.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در ادامه با اشاره به این‌که استفاده کم از بانوان در سطوح مختلف مدیریتی در کشور به معنی وجود محدودیت‌های قانونی نیست، گفت: نگاه تنگ‌نظرانه برخی مدیران منجر به این پدیده شده است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه خیلی از مدیران نمی‌توانند با این مسئله کنار بیایند که یک زن می‌تواند رییس باشد.

فدایی در ادامه با بیان این‌که امروز شاهد این هستیم که بسیاری از بانوان در بخش‌های درمان و آموزش، موفق‌تر از مردان فعالیت می‌کنند، گفت: نگاه مجلس کمک به اصلاح قوانین در دفاع از حقوق زنان است.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان تصریح کرد: باید زمینه‌هایی فراهم شود تا از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بانوان بیشتر از گذشته استفاده شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet