شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/18 09:57:00
سرویس صحن
جلالی در دفاع از اصلاح قانون حمایت از انقلاب اسلامی فلسطین:

دفاع از مردم فلسطین باید به عرف تبدیل شود

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملیب و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس باید در فضای جهانی ایجاد شده علیه رژیم صهیونیستی پیشتاز باشد تا این مسئله به یک عرف تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "کاظک جلالی در جلسه علنی روز سه‌شنبه 18 خرداد ماه به عنوان یکی از طراحان طرح اصلاح قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین مصوب سال 1369 گفت:

در طرح ارائه شده حذف تبصره ماده 8 این قانون و اضافه شدن 4 تبصره به جای آ‌ن پیشنهاد گردیده است.

جلالی با اشاره به فضایی که در عرصه بین‌المللی به وجود آمده و شاهد جنایات رژیم صهیونیستی هستیم که افکار عمومی جهان نیز واکنش شدیدی به این قضیه نشان دادند، تاکید کرد: ضروری است مجلس شورای اسلامی نیز اقدامات جدی در این خصوص انجام دهد که بر این اساس تبصره ماده 8 قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین مصوب سال 1369 حذف و 4 تبصره جایگزین آن می‌شود.

وی تصریح کرد: در یکی از تبصره‌ پیشنهادی در این طرح این مساله مورد تاکید قرار گرفته است که این کالاهایی که به نوعی رژیم صهیونیستی آن را تولید و یا شرکت‌های صهیونیستی در تولید و توزیع آن دخیل هستند مورد تحریم قرار گیرد و برای روان‌سازی کار نیز کمیته‌ای متشکل از وزارتخانه‌های بازرگانی، اقتصاد، نفت، امور خارجه و صدا و سیما تشکیل و لیست این شرکت‌ها را مشخص کند.

جلالی یاداور شد: این لیست باید دو ماه پس از تصویب این قانون ارائه شود، اما در قانون قبلی چون مرجع مشخصی برای این مساله نبود، پیگیری‌ها به جمع‌بندی خاصی نرسید. ضمن این که در تبصره اضافه شده وزارت خارجه موظف شده است که فعالیت‌های این کمیته را به کمیسیون ارائه کند.

جلالی تبصره‌ پیشنهادی دیگر برای الحاق به قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین را ناظر بر وظیفه وزارت امور خارجه در هماهنگی با سازمان‌های بین‌المللی نظیر سازمان کنفرانس اسلامی برای تحریم کالاها عنوان کرد.

وی افزود: در طرح اصلاحی پیشنهادی صدا و سیما موظف شده است که بر اساس لیستی که ارائه می‌شود، از تبلیغ کالاهایی که صهیونیست‌ها در تولید و توزیع آن دخیل هستند جلوگیری کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: با توجه به فضای جهانی ایجاد شده علیه صهیونیست‌ها، اظهار داشت: مجلس باید در این مقوله پیشتاز باشد تا این مساله به یک عرف تبدیل شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet