هدر موبایل
1389/03/18 13:37:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده دزفول:

انتقال دفتر مرکزی شرکت نفت به خوزستان حق طبیعی مردم استان است

**نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی موضوع انتقال دفتر مرکزی شرکت ملی نفت ایران به خوزستان را حق طبیعی مردم این استان دانست و گفت:‌ بسیاری از دفاتر شرکت‌ها بی‌دلیل در استان تهران مستقر شده‌اند.

سید احمد آوایی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب، اظهارکرد: بنده معتقد هستم که موضوع انتقال دفتر مرکزی شرکت ملی نفت ایران به استان خوزستان موضوعی است که باید در سال‌های گذشته صورت می‌گرفت، باتوجه به وسایل ارتباط جمعی امروز دیگری نیاز نیست که دفاتر مرکزی در استان تهران قرار داشته باشد.

وی افزود: اگر چه جدایی این دفاتر از پایتخت به یکباره کاری مشکل است، اما باید به تدریج این دفاتر از مرکز کشور جدا شوند و هر سازمان متناسب با شرایط کاری مناطق به منطقه‌ای دیگر انتقال یابد.

آوایی خاطرنشان‌کرد: متاسفانه از ابتدا بسیاری از امور به صورت بدسازمان دهی شده است، به همین دلیل است که پایتخت کشور به شهری با شرایط سخت برای زندگی تبدیل شده است. دفاتر شرکت‌های کشور باید در استان‌های مرتبط مستقر باشند. به عنوان نمونه چرا اداره شیلات در استان تهران باشد و یا این‌که مگر در استان تهران چاه نفت موجود است که دفتر مرکزی این شرکت در این استان مستقر شود.

وی تصریح کرد: با توجه به این‌که هم اکنون بیش از یک قرن از استخراج نفت در کشور می‌گذرد و نخستین استخراج مواد نفتی از شهر مسجدسلیمان و استان خوزستان آغاز شده است، استان خوزستان برای انتقال دفتر مرکزی شرکت ملی نفت ایران اولویت نخست محسوب می‌شود و این موضوع حق مردم خوزستان بوده و این استان توانایی میزبانی این شرکت را دارد.

آوایی عنوان کرد: ‌اگر دفتر مرکزی شرکت ملی نفت ایران به استان خوزستان انتقال یابد، اتفاق مبارکی است و این موضوع می‌تواند برای سازمان‌های دیگر که سال‌های طولانی و بی‌دلیل در استان تهران مستقر شده و فعالیت می‌کنند، الگو باشد.

وی اظهارکرد: با انتقال این شرکت به استان خوزستان بسیاری از حساب‌های بانکی و حتی نیروهای متخصص به سمت استان آمده و هم‌چنین نیروی کار متعهد و پرتلاش خوزستانی که بی‌دلیل در جای دیگر فعالیت می‌کند به استان خوزستان باز می‌گردد.

آوایی گفت:‌ به‌کارگیری نیروهای بومی در آینده و فراهم شدن زمینه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در استان و تزریق بسیاری از حساب‌های بانکی مستقر در تهران به بانک‌های استان خوزستان و کاهش ترددهای مدیران نفتی استان به تهران از جمله مزایای انتقال دفتر مرکزی شرکت ملی نفت ایران به خوزستان خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet