هدر موبایل
1389/03/18 15:39:00
سرویس بین الملل

نامه آلیا به دبیرکل سازمان ملل متحد

**رییس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به کمیسیون عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، دبیرکل سازمان ملل متحد و روسای کمیسیون حقوق بشر پارلمان‌ها با اشاره به جنایات غزه خواستار محاکمه و مجازات رژیم صهیونیستی و دفاع از مردم فلسطین شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در نامه "فاطمه آلیا" به "بان کی مون" آمده است: بشریت به کدام سمت می رود؟ بشر کیست؟ حقوق بشر کدام است؟ چه کسانی به موازین حقوق بشر پایبندند و چه کسانی بیشرمانه آن را نقض می کنند؟ کرامت و شرافت انسانی چه جایگاهی دارد؟ و سئوالات بی شمار دیگر ...

این نامه می افزاید: بار دیگر تاریخ بشریت از جنایتی وحشیانه شرمگین شد و وجدان بشری از شقاوت انسان نماهایی بی وجدان جریحه دار گردید. سحرگاه دوشنبه 31 ماه می (10/3/89) کاروان آزادی که سرنشینان آن جمعی از فعالان حقوق بشر و دوستداران صلح و حامل کمک های انسان دوستانه برای مردم غزه بودند، گرفتار فاجعه انسانی، حملات ناجوانمردانه توسط ماموران رژیم صهیونیستی شدند. در این هجوم وحشیانه عده ای شهید و عده ای مجروح گردیدند.

آلیا تصریح کرد: آزاد اندیشان جهان از این اقدام برخود لرزیدند. اما حامیان و مدعیان حقوق بشر حرکتی سریع و بازدارنده انجام ندادند و ماجرا با محکوم کردن زبانی می رود که فقط در تاریخ ثبت شود!! و البته این شایسته جامعه انسانی نیست. مردم مظلوم غزه سه سال است که در محاصره شدیدند. ارسال غذا و دارو و آب برای آنها با مانع روبرو می شود که اینها نیازهای حداقلی و فوری شهروندان غیرنظامی و بی دفاع مناطق محاصره شده است.

این نماینده تهران افزود: به عنوان وظیفه انسانی از شما می خواهم در اسرع وقت با تشکیل جلسه فوق العاده شورای امنیت سازمان ملل و اعزام گروههای ویژه نسبت به نجات جان سایر سرنشینان کاروان آزادی و نیز کمک رسانی عاجل به مردم دربند غزه، اقدام موثر و انجام وظیفه انسانی و قانونی صورت گیرد و بیش از این اجازه داده نشود رژیم غیرقانونی و بی قید در مقابل قوانین بین المللی و موازین بشری و بی تفاوت بلکه در تقابل با فعالیت های بشر دوستانه، گستاخ تر شده و به نقض همه موازین حقوق بشر مرتکب شود.

امیدوارم، با نگاه انسان دوستانه جنابعالی و براساس رسالت ذاتی آن مجموعه و با تصمیمی به موقع و تاثیرگذار به زودی شاهد محاکمه و مجازات رژیم صهیونیستی و حمایت و دفاع جدی ازمردم مظلوم و بی دفاع وتحت ستم باشیم، چشم جامعه بشری منتظر تصمیم شماست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet