شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/18 15:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

یکی از ویژگی‌های مقامات روسیه مواضع دوپهلویی است که اتخاذ می‌کنند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات رئیس جمهور روسیه علیه ایران گفت: این مواضع روسها که به بی اعتمادی و دوگانگی دامن می زند سطح روابط را خود به خود تنظیم می کند و قطعا جمهوری اسلامی ایران این ملاحظات را در نظر خواهد گرفت.

سید علی آقازاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر درباره اظهارات اخیر مدودوف رئیس جمهور روسیه در سفر به آلمان، مبنی بر اینکه اعمال تحریم ها علیه ایران قطعی است و ایران باید صدای غرب را بشنود، اظهار داشت: یکی از خصایص و ویژگی های مقامات روسیه بالاخص مقامات ارشد این کشور در مسائل بین المللی مواضع و حرف های دوپهلویی است که اتخاذ می کنند و آنها مایلند با این اظهارات بتوانند رضایت کشورهای غربی به ویژه آمریکا را جلب کنند.

وی افزود: مقامات روسی با این اقدامات خود این پیام را دارند که نمی توان به آنان اعتماد کرد.

نماینده رشت با اشاره به بیانیه 3 جانبه تهران، گفت: از مقامات روسی انتظار نداشتیم که بعد از بیانیه 3 جانبه تهران عکس العمل منفی نشان دهند و از این طریق سابقه خود را در جهان زیر سئوال ببرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: روسیه بهتر از هر کشوری جمهوری اسلامی ایران را می شناسد و می داند که ملت ایران بر مواضع اصولی و قانونی خود پافشاری دارند و از اصول خود عدول نخواهند کرد بنابراین باید در این مباحث از همراهی با غرب پرهیز کند.

آقازاده با بیان اینکه نمرات و شاخص های دیپلماسی روسیه با ایران مرجع تصمیم گیر در خصوص افزایش یا ارتقاء سطح روابط با این کشور است، عنوان کرد: این گونه اظهارات روس ها کاهش اعتماد ایران و دیگر کشورها نسبت به روسیه را در پی دارد و خود تعیین کننده میزان سطح روابط با روسیه خواهد بود.

این نماینده مجلس گفت: این مواضع روسها علیه جمهوری اسلامی ایران که به بی اعتمادی و دوگانگی دامن می زند سطح روابط را خود به خود تنظیم می کند و قطعا جمهوری اسلامی ایران این ملاحظات را در نظر خواهد گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet