شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/18 15:48:00
سرویس سیاسی
برای تشکیل کمیته تحقیقاتی حمله ارتش به کاروان آزادی صورت گرفت

اختلاف شدید احزاب رژیم صهیونیستی در پارلمان

**پارلمان اسرائیل در نشست اخیر خود شاهد اختلاف نمایندگان احزاب مختلف رژیم صهیونیستی برای تشکیل کمیته بین المللی، جهت تحقیق درباره حمله به کشتی امدادی آزادی غزه بود.

به گزارش خانه ملت به نقل از شبکه خبری الجزیره انگلیسی، اعضاء پارلمان اسرائیل برای تصمیم گیری در مورد درخواست های بین المللی از این رژیم برای موافقت با تشکیل کمیته بین المللی کمیته ای جهت تحقیق درباره حمله به کشتی آزادی، تشکیل جلسه داد.

بر اساس این گزارش، یکی از نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی تاکید کرد که این رژیم باید کمیته تحقیقاتی برای این حادثه تشکیل دهد نه جامعه بین المللی.

از سوی دیگر، شلومو مولا عضو حزب کادیما در این پارلمان نیز می گوید: باید کمیته تحقیقی برای بررسی همه ناکامی هایی که در عرصه سیاسی، نظامی و تبلیغاتی با آن روبرو شده ایم، تشکیل شود و  فقط این تشکیل این کمیته می تواند ما را از خطر تشکیل کمیته بین المللی نجات دهد. 

عضو دیگر پارلمان اسرائیل از حزب لیکود که حزب حاکم بر رژیم صهیونیستی است، می گوید: درخواست مخالفان این رژیم برای تشکیل کمیته تحقیق، یک درخواست صرفا سیاسی است و بررسی درباره آن صرفا برای حمله به حزب حاکم بر رژیم است.

در همین حال، برخی از نمایندگان پارلمان این رژیم خواستار تشکیل کمیته رسمی تحقیق شدند که حق داشته باشد از نخست وزیر و وزیر دفاع و دیگر مسئولان نظامی بازجویی کند.

مخالفان نتانیاهو معتقدند، نخست وزیر این رژیم با تصمیمات نادرست به وجهه بین المللی اسرائیل لطمه زده است.

در ادامه این گزارش آمده است: به رغم آنکه این جلسه بدون اتخاذ هرگونه موضع رسمی به پایان رسید، منابع آگاه احتمال دادند اسرائیل رویکردی را برای اعلام تشکیل کمیته اسرائیلی زیر نظر بین المللی اتخاذ کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet