هدر اصلی
1386/11/07 16:02:00
سرویس بین الملل

بروجردی: آمریکا با صدور قطعنامه سوم دچار اشتباه محاسباتی شده است

بروجردی گفت: اگر آمریکا فکر می کند با صدور قطعنامه سوم می تواند در انتخابات مجلس ایران تاثیر بگذارد، حتما بداند دچار اشتباه محاسباتی شده، چرا که مردم ایران با هوشمندی این ترفندها را بخوبی تشخیص می دهند.

به گزارش خانه ملت، "جرج بوستین" سفیر جدید جمهوری مجارستان در تهران روز یکشنبه با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دیدار و گفتگو کرد.

بروجردی با اشاره به جایگاه مثبت مجارستان در افکار عمومی ایران، آن را زمینه مناسبی برای گسترش مناسبات فیمابین توصیف و اظهار امیدواری کرد که با فعالیت های مستمر و موثر سفیر جدید این کشور گام های خوبی در جهت گسترش روابط دو جانبه در عرصه های گوناگون برداشته شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همکاری های نزدیکتر پارلمانی در سطوح مختلف را در بستر سازی برای توسعه و تعمیق مناسبات فیمابین بسیار مهم ارزیابی کرد.

بروجردی در ادامه با اشاره به پیشرفت های قابل توجه جمهوری اسلامی ایران در همکاری نزدیک با آژانس بین المللی انرژی هسته ای و رفع بسیاری از ابهامات گزارش های مثبت دبیرکل آژانس در این زمینه اظهار امیدواری کرد که زمینه برای عادی شدن پرونده و بازگشت آن از شورای امنیت به آژانس فراهم گردد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی صدور قطعنامه های قبلی شورای امنیت با توجه به تعامل مثبت جمهوری اسلامی ایران با آژانس را اقدامی غیرمنطقی، غیرقانونی، سیاسی و تحت فشار آمریکا دانست و تصریح کرد: اگر آمریکا فکر می کند با صدور قطعنامه سوم می تواند در انتخابات مجلس ایران تاثیر بگذارد حتما بداند دچار اشتباه محاسباتی شده چرا که مردم ایران با هوشمندی این ترفندها را بخوبی تشخیص می دهند.

در ادامه این دیدار جرج بوستین سفیر جدید مجارستان در ایران نیز روابط دو کشور را ریشه دار و عمیق توصیف کرد و دیدارهای مقامات سیاسی و پارلمانی دو کشور را گواه روشنی بر صدق این مدعا دانست.

سفیر جدید مجارستان در ادامه با اشاره به نقش پارلمان های دو کشور توسعه مناسبات اظهار امیدواری کرد که با انجام سفر رئیس کمیسیون هیات خارجی مجلس این کشور به ایران طرفین ضمن تبادل نظر پیرامون مسائل مختلف مربوط به روابط دو جانبه، موضوعات منطقه ای و بین الملللی زمینه را برای همکاری های نزدیک تر در عرصه های گوناگون فراهم کنند.

جرج بوستین در بخش دیگری از سخنانش با قابل درک دانستن خواست همه کشورهای جهان برای استفاده از انرژی هسته ای جهت مقاصد صلح آمیز و ابراز خرسندی از همکاری های جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین المللی انرژی هسته ای اظهار امیدواری کرد که با انجام شفاف سازی بیشتر، زمینه برای حل و فصل کامل موضوع هسته ای ایران از طریق دیپلماتیک مهیا گردد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet