هدر موبایل
1389/03/18 16:23:00
سرویس سیاسی

نمایندگان پارلمان انگلیس خواستار لغو محاصره غزه شدند

**نمایندگان پارلمان انگلیس با امضاء نامه ای، از نخست وزیر این کشور خواستند برای لغو محاصره غزه، اقدام کند.

به گزارش خانه ملت به نقل ازسایت پارلمانی انگلیس، تعدادی از اعضاء پارلمان انگلیس  با امضاء نامه ای ضمن محکوم کردن اقدام اسرائیل در محاصره نوار غزه از دیوید کامرون نخست وزیر این کشور خواستند برای لغو محاصره آن تلاش کند.

بر اساس این گزارش، نمایندگان پارلمان انگلیس از دولت این کشور خواسته اند تلاش هایی را که برای رفع محاصره نوار غزه انجام داده است، اعلام کند.

ریچارد باردن رئیس کمیته احزاب انگلیس در خصوص حمله به کاروان آزادی غزه و حمایت از مردم غزه گفت: ما حمله  ارتش اسرائیل به کاروان آزادی غزه را محکوم می کنیم و باید در این خصوص تحقیقات بیطرفانه ای برای کشف حقیقت صورت گیرد.

رئیس کمیته احزاب انگلیس تاکید کرد، از جامعه بین الملل می خواهیم برای مقابله با اقدامات اسرائیل و لغو محاصره نوار غزه تلاش کنند.

این گزارش در ادامه آورده است، یکی از نمایندگان  پارلمان انگلیس نیز در این رابطه گفت : از ویلیام هیگ وزیر امور خارجه درباره اظهاراتش برای اجازه دادن به سران تل آویو برای سفر به انگلیس سوال خواهیم کرد و درباره اینکه آنها در قتل و محاصره فلسطینی ها و حتی حمله به اتباع انگلیسی و اروپایی در آب های بین المللی دخالت داشتند، توضیح دهد.

وی همچنین درادامه تصریح کرد، من و دهها نماینده دیگر می خواهیم بدانیم وزیر امور خارجه می خواهد دراین خصوص چه اقدامی کند.

گفتنی است، تعدادی از امضاء کنندگان این نامه در مخالفت با حمله به کاروان آزادی غزه، طرفدار یهود بودند، اما موضع  دولت اسرائیل را به شدت رد کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet