خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1389/03/18 16:43:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شهریاری:

مردم هم انتقاداتی به روس‌ها دارند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حتی مردم هم نشان داده اند که انتقاداتی به عملکرد روس ها دارند اما در شرایط فعلی پس از صدور بیانیه تهران باید کمی درباره اعلام عمومی این انتقادات سیاست به خرج داده می شد.

محمد مهدی شهریاری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اظهارات اخیر رئیس جمهور روسیه در سفر به آلمان مبنی بر اینکه ایران باید صدای غرب را بشنود و اعمال تحریم ها علیه ایران قطعی است، اظهار داشت: بعد از بیانیه تهران تقریبا اجماعی بوجود آمد که یک گام به پیش و قدم مثبتی برای حل مسائل به شمار می آید. هر چند که ما زودتر می توانستیم این کار را انجام دهیم.

وی با اشاره به سخنان پیشین خود درباره اجتناب مقامات از اظهار نظرهای پراکنده درباره بیانیه تهران افزود: اظهار نظرهای پراکنده و غیر منسجم باعث می شود هم در زمینه داخلی تا حدودی تزلزل ایجاد شود و هم در زمینه بین المللی باعث ایجاد تنش گردد.

شهریاری تصریح کرد: در این بین به خصوص باید از اظهارات پرهزینه پرهیز می کرد چرا که این موضوع باعث شد که آنها یک واکنش شدیدی نسبت به این انتقادها نشان دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی واکنش روس ها در قبال انتقاد را نزدیکی به آمریکا به منظور انجام تحریم علیه ایران خواند و گفت: با توجه به اینکه ما همواره روسیه و چین را به عنوان متحدان استراتژیک خود حساب می کردیم نباید اینگونه نسنجیده اقدام می نمودیم.

وی ادامه داد: نتیجه اظهارات غیر دقیق برخی مسئولان نزدیکی روس ها با آمریکا و بیان سخنان مدودوف در آلمان علیه ایران است. ما می توانستیم همانطور که پیش از این در برخی زمینه ها انتقادات خود را به طرفین روسی و چینی اعلام می کردیم در جلسات خصوصی نسبت به بیان این انتقادات اقدام می نمودیم و از علنی کردن آن اجتناب می کردیم.

شهریاری در پایان خاطر نشان کرد: در موضوع هسته ای سیاست ها باید واحد باشد تا باعث استفاده دشمنان جمهوری اسلامی ایران نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet