خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/18 11:01:00
سرویس سیاسی
یوسف نژاد در گفتگو با خانه ملت:

هیچ کس نمی‌تواند از اجرای قانون سرباز زند

**نماینده ساری در مجلس با تاکید بر اجرای قانون در کشور گفت: هیچ مقامی نمی تواند از اجرای قانون در کشور سرباز زند مخصوصاً قوه مجریه و مقامات مدیریتی در این قوه.

 

"علی اصغر یوسف نژاد" نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با ارسال نامه محمود احمدی نژاد به آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان مبنی بر مغایرت برخی از مصوبات مجلس با قانون اساسی گفت: قانون مراحل تصویب دارد که بعد از تصویب نهایی در مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان جنبه اجرایی و عملیاتی پیدا می کند و هیچ مقامی نمی تواند از عدم اجرای قانون سرباز زند مخصوصاً قوه مجریه و به ویژه مقامات مدیریتی در این قوه .

وی افزود: اینکه جدیداً شنیده می شود که در دولت جناب آقای احمدی نژاد رییس جمهور به شورای نگهبان نامه نوشته و اصالت برخی از قوانین را زیر سئوال برده، باید توجه داشت که این موضوع خلاف عرف معمول و خلاف قانون اساسی کشور است.

نماینده ساری در مجلس تاکید کرد: مخصوصاً اگر دولت در مورد تطبیق قانون شرع و قانون اساسی اظهار نظر نماید این مساله به نوعی زیر سوال بردن شورای محترم نگهبان و همچنین ایجاد شک و تردید در صلاحیت شورای نگهبان است.

یوسف نژاد با بیان اینکه من فکر می کنم اگر آقای احمدی نژاد حتی در مورد برخی از قوانین و تطبیق آن با قانون اساسی اشکال و ایرادی وارد می داند باید بی چون و چرا آن را اجرا کند، افزود: همچنین در صورت اصرار رییس جمهور می تواند به مقام های بالاتر از جمله مقام معظم رهبری نامه بنویسد.

وی خاطر نشان کرد: همه باید در مقابل قانون تسلیم باشیم و این طور نباشد دیگران را به پذیرش  قانون دعوت کنیم و خود از اجرای آن سرباز زنیم البته اگر رییس جمهور و دولت به هر دلیل اشکال و ایرادی به برخی از قوانین وارد می دانند می توانند با ارائه اصلاحیه و لایحه به مجلس در جهت رفع آن تلاش کند که در قانون اساسی به آن اشاره شده و این از اختیارات رییس جمهور است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet