خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/18 14:20:00
سرویس سیاسی
مصباحی مقدم: رهبرانقلاب تاکیدکردند

هیچ کس نمی‌تواند قانون را نادیده بگیرد

**رییس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار نمایندگان مجلس تاکید داشتند که هیچ کسی نمی‌تواند قانون را نادیده بگیرد.

"غلامرضا مصباحی مقدم"  در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره دیدار روز سه‌شنبه 18 خرداد ماه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مقام معظم رهبری، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در این نشست ازخدمات دوساله  مجلس در وضع قوانین و نظارت و همچنین از موضع گیریهای قاطع مجلس در مسائل داخلی و بین المللی مثل حوادث پس از انتخابات و موضوعاتی همچون فلسطین به ویژه مسایل غزه و انرژی هسته ای تقدیر و تشکر کردند.

وی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری، مجلس هشتم با وجود جریانات سیاسی مختلف، به صورت زنده و با نشاط  و یکپارچه در موضوعات مهم داخلی و خارجی موضع گیری کرد.

نماینده تهران خاطر نشان کرد: رهبر انقلاب همچنین گزارش ارائه شده از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی را مثبت ارزیابی کردند و بررسی برنامه پنجم توسعه را از مهمترین اولویت های کاری مجلس در دو سال پیش رو  ذکر کردند.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی اظهارداشت: مقام معظم رهبری به نمایندگان توصیه فرمودند که در بررسی لوایح از جمله لایحه برنامه پنجم توسعه، به اصلاح و تکمیل آن توجه داشته باشند و تغییرات ماهوی در لوایح صورت نگیرد چون دولت نیازها را می‌داند و بر اساس آن لوایح را تنظیم می‌کند.

مصباحی مقدم با اشاره به تاکید رهبر انقلاب بر اجرای قانون، یادآور شد: ایشان در این دیدار بر اجرای قانون تاکید کردند و فرمودند که هیچ کسی نمی‌تواند قانون را نادیده بگیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین تقویت کار کمیسیون ها و حضور منظم نمایندگان در جلسات کمیسیون‌ها را از دیگر مواردی عنوان کرد که مقام رهبری در این دیدار بر آن تاکید داشتند.

وی ا فزود: رهبر انقلاب نمایندگان را به مطالعه و استفاده از نظرات کارشناسی در مورد طرح‌ها و لوایح، قبل از بررسی در کمیسیون ها توصیه کردند.

مصباحی مقدم در ادامه به تاکید بلیغ مقام معظم رهبری بر نظارت مجلس بر عملکرد خود و نمایندگان اشاره کرد و یادآور شد: رهبر معظم انقلاب تاکید داشتند که مجلس باید سازوکاری در پیش بگیرد که نظارت بر نماینده را مبنا قرار دهد..

وی افزود: رهبر انقلاب با بیان اینکه انسانها همواره در معرض آسیب‌های ناشی از ثروت، قدرت و جایگاهی که در آن قرار دارند، هستند، متذکر شدند که حتی انسان‌های خوب هم در اثر عدم مراقبت تغییر می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری نماینده علاوه بر تقوا و مراقبت نفس به مراقبت تشکیلاتی هم نیازمند است.

مصباحی مقدم ترکیب آرمانگرایی و واقع گرایی را از دیگر موارد مورد اشاره رهبر انقلاب عنوان کرد و گفت: ایشان تاکید کردند نمی توان در دیدن واقعیت‌ها چنان افراط کرد که آرمان‌ها فراموش شوند و نه باید چنان بر آرمانگرایی متمرکز شد که واقعیت‌ها را نادیده گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet