شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/18 16:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قنبری:

تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای احیای نقش نظارتی مجلس است

**سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار امروز نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبری گفت: ایشان در این دیدار بر لزوم توجه نمایندگان به وظایف نظارتی و شان نظارتی مجلس تاکید بسیار خوب و مناسبی داشتند و همچنین تاکید کردند که نظارت را نه تنها در ارتباط با دولت، بلکه باید در ارتباط با خود مجلس هم تقویت کرد.

داریوش قنبری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: یکی از فرمایشات رهبری در این دیدار این بود که صرفا نظارت در ارتباط با دولت مطرح نباشد؛ بلکه نمایندگان در ارتباط با مجلس هم نظارت همه جانبه و گسترده‌ای را در ابعاد مختلف اعمال کنند.

وی با بیان اینکه این دیدار به تقویت جایگاه مجلس کمک خواهد کرد، افزود: تاثیر مهم این دیدار این است که نمایندگان علاوه بر اینکه نظارت بر قوای دیگر را بر عهده دارند، وظیفه نظارت بر خودشان را نیز عهده‌دار خواهند بود. به اعتقاد ما این تاکید خوب و مناسبی است که کسی که می‌خواهد نظارت کند باید در وهله اول خودش سالم و بری از برخی مسائل و مشکلات باشد.

نماینده مردم ایلام در خانه ملت یادآور شد: تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای احیای نقش نظارتی مجلس است چرا که ما شاهدیم نقش نظارتی مجلس نسبت به گذشته بسیار ضعیف شده و مجلس جایگاه خاصی ، که در قانون اساسی در ارتباط با نظارت پیش‌بینی شده ، را به معنای واقعی ندارد و وظیفه نظارتی خود را به خوبی اجرا نمی‌کند.

قنبری در پایان گفت: تاکیدات مقام معظم رهبری کمک می‌کند که مجلس علاوه بر اینکه نقش و جایگاه نظارتی خود را در ارتباط با دستگاه‌ها و قوای دیگر احیا می‌کند، نظارت بر خودش را هم به شکل جدی دنبال کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet