شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/18 18:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نقوی حسینی:

شورای نگهبان در انطباق مصوبات مجلس با قانون اساسی توجه کافی را دارد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاسیت خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت پایبند به قانون است، گفت: رییس جمهوری هیچ گاه نگفته است که قانونی را اجرا نمی کند بلکه نظرات خودش را به عنوان مجری قانون اساسی در ارتباط با برخی قوانین به شورای نگهبان منتقل کرده است.

سید حسین نقوی حسینی در گفت وگو با ایرنا درباره نامه احمدی نژاد به دبیر شورای نگهبان در خصوص عدم انطباق برخی مصوبات مجلس با قانون اساسی اظهار داشت: نامه رییس جمهوری به آیت الله جنتی به عنوان مجری قانون اساسی با انجام وظایف رییس قوه مجریه مغایرتی ندارد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز صبح امروز خطاب به نمایندگان مجلس فرمودند: نمی توان تکلیفی را برعهده دولت گذاشت ولی اعتبار لازم آن را تصویب نکرد، این مسئله موجب مشکلات می شود، و یا اینکه دولت لایحه ای را با توجه به امکانات و مقدورات خود به مجلس ارائه دهد ولی در مجلس تصرفاتی در لایحه ایجاد شود که مصوبه به کلی متفاوت با لایحه دولت شود.

نقوی حسینی در این خصوص خاطر نشان کرد: چون رییس جمهوری مجری قانون اساسی است ممکن است در اجرا به مسائلی برخورد کند می تواند این موارد را به شورای نگهبان منعکس بکند و نامه احمدی نژاد هم در این راستا صورت گرفته است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: شورای نگهبان در انطباق مصوبات مجلس با قانون اساسی توجه کافی دارد و اظهار نظر کارشناسی دقیقی می کند .

نقوی حسینی تاکید کرد: اگر دولت لایحه ای را به مجلس داد و دید تغییراتی که مجلس در آن لایحه داده است هدف منظور دولت را تامین نکرده می تواند لایحه را پس بگیرد این اختیار قانونی را دولت دارد و نگذارد که به قانون تبدیل شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet