روز مجلس
1389/03/18 17:32:00
سرویس کمیسیون ها

لایحه گمرک در کمیسیون اقتصادی بررسی شد

**سخنگوی کمیسیون اقصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بررسی لایحه امور گمرکی در دستور کار جلسه امروز کمیسیون قرار داشت، اظهار داشت: لایحه امور گمرک که بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی به کمیسیون اقتصادی واگذار شده بود مورد بررسی واقع شد.

 سید علی موسوی نماینده آبادان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: ساز و کار لایحه کمرگ از جمله ورود مواد به گمرک‌ها در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت؛ برای این منظور یک کارگروه ویژه و یک کمیته تجارت در نظر گرفته شد که این دو کارگروه و کمیته عهده بررسی مواد واردی به کمرگ ها را بر عهده دارند.
موسوی تاکید کرد: جهت سرعت دهی به بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه، قرار است به جای اینکه کارگروه و کمیته به گمرک‌ها سرکشی کنند، مواد به کارگروه ویژه و کمیته تجارت ارسال شود.
سخنگوی کمیسیون اقصادی با اشاره به اینکه بررسی لایحه گمرکی تاکنون دو بار به مجلس تقدیم شده است، تصریح کرد: این لایحه یکبار در سال 87 به مجلس آورده شده که به دلیل نواقصی در مواد آن، دولت لایحه را در اوایل سال 88 پس گرفت.
وی ادامه داد: لایحه گمرکی بعد از اصلاح و با 162 ماده آبان 88 بار دیگر به مجلس تقدیم شد.
موسوی با بیان اینکه امسال از سوی رهبر سال کار مضاعف و همت مضاعف نامگذاری شده است، تاکید کرد: با توجه به اینکه لایحه گمرکی از ضرورت ویژه ای از جمله تجارت جهانی، رشد جهانگردی، مدیریت خطر، بازرسی قبل از ارسال، بازرسی حمل برخوردار است، امیدواریم کمیسیون این شعار را سرلوحه کار قرار دهد و هر چه زودتر لایحه گمرکی را به سرانجام برساند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet