خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/18 17:54:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی:

بیانات رهبری راهگشای اختلاف نظر دولت و مجلس است

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رهبر انقلاب بر حمایت از مسوولین اجرایی کشور تاکید دارند و بر این باورند که باید مجلس راه را برای قوه مجریه همواره کند نه اینکه مصوباتی داشته باشد که دولت در اجرای آن با مشکل مواجه شود.

حجت الاسلام حسین ابراهیمی در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد که بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی راهگشای اختلاف نظر دولت و مجلس در زمینه تصویب و اجرای قوانین است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به نمایندگان مجلس فرمودند : نمی‌توان تکلیفی را برعهده دولت گذاشت ولی اعتبار لازم آن را تصویب نکرد، این مساله موجب مشکلات می شود، یا اینکه دولت لایحه‌ای را با توجه به امکانات و مقدورات خود به مجلس ارایه دهد ولی در مجلس تصرفاتی در لایحه ایجاد شود که مصوبه به کلی متفاوت با لایحه دولت شود.

این نماینده مجلس افزود: رهبر معظم انقلاب بر این تاکید داشتند که مجلس باید کار را برای دولت تسهیل کند.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه تغییرات گسترده در لوایح ارسالی دولت در مجلس شورای اسلامی یکی از چالش‌های میان دولت و مجلس است، اظهار داشت: رهبر انقلاب در این رابطه به مجلس توصیه کردند که وقتی لایحه‌ای به مجلس ارسال می‌شود، نمایندگان مجلس به اصلاح و تکمیل آن بپردازند و از تغییر گسترده آن بپرهیزند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: از نگاه رهبری، کار اجرا سخت است و بایستی مجلس دولت را در اجرای قوانین یاری کند تا قوه مجریه بتواند وظایف خود را درست انجام دهد.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: بر این اساس قوانین باید به نحوی تنظیم شود که دولت توانایی اجرای آن را داشته باشد.

این نماینده اصولگرای مجلس افزود: رهبر معظم انقلاب درباره ارایه طرح‌ها نیز از نمایندگان خواست تا در تصویب طرح‌ها به گونه‌ای عمل کنند که مصوبات مجلس دارای اعتبار مالی لازم باشد تا دولت بتواند آن را اجرایی نماید.

ابراهیمی افزود: رهبر انقلاب بر حمایت از مسوولین اجرایی کشور تاکید دارند و بر این باورند که باید مجلس راه را برای قوه مجریه همواره کند نه اینکه مصوباتی داشته باشد که دولت در اجرای آن با مشکل مواجه شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet