انتخابات ریاست جمهوری
1389/03/18 16:48:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
غفوری‌فرد:

رهبر انقلاب تاکید کردند دولت موظف است آنچه را قانون شد و از شورای نگهبان گذشت اجرا کند

**حسن غفوری‌فرد تصریح کرد: در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مقام معظم رهبری، رهبر معظم انقلاب بر همکاری بیشتر دولت و مجلس تاکید داشتند.

این نماینده‌ی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به دیدار امروز صبح نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مقام معظم رهبری در توضیح درباره این دیدار، با بیان این مطلب، افزود: همچنین ایشان تاکید کردند که دولت موظف است آنچه که قانون شد و از شورای نگهبان گذشت را اجرا کند. در عین حال مقام معظم رهبری توصیه کردند که مجلس در تدوین قوانین؛ امکانات و ظرفیت‌های دولت را در نظر گیرد و قوانینی را تصویب کند که دولت قادر به اجرای آن باشد.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار بیاناتی بسیار آموزنده و راهگشا را مطرح کردند. ایشان در ابتدا از مجلس تشکر کردند و سپس دو نکته‌ی مشخص را مطرح کردند که باید نسبت به آن اهتمام لازم صورت گیرد.

وی در توضیح نکته اول بیان شده از سوی مقام معظم رهبری، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که شان مجلس شان نظارت است، به گونه‌ای که مجلس باید علاوه بر نظارت بر قوه‌ی قضاییه و قوه‌ی مجریه، باید با تدوین ساز و کاری بر خود کار مجلس نیز نظارت صورت دهد، تا اگر خدایی ناکرده برخی از نمایندگان به دلایلی کارهایی را انجام دادند که با قوانین ساز گاری نداشت مورد مواخذه قرار گیرند و مسئله بررسی شود.

وی، با بیان این‌که مطمئنا مجلس در وهله‌ی اول این موضوع مورد تاکید مقام معظم رهبری را پیگیری خواهد کرد، افزود: مجلس مطمئنا راهکاری را در اولین فرصت تدوین می‌کند تا بر خود مجلس و نمایندگان نظارت لازم صورت گیرد.

غفوری‌فرد در توضیح نکته‌ دوم مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز گفت: رهبر معظم انقلاب بر همکاری بیشتر دولت و مجلس تاکید داشتند. همچنین ایشان تاکید کردند که دولت موظف است آنچه که قانون شد و از شورای نگهبان گذشت، اجرا کند. در عین حال مقام معظم رهبری توصیه کردند که مجلس در تدوین قوانین؛ امکانات و ظرفیت‌های دولت را در نظر گیرد و قوانینی را تصویب کند که دولت قادر به اجرای آن باشد. همچنین ایشان بر همکاری مشترک دولت و مجلس تاکید داشتند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی، از دیگر نکات مورد تاکید مقام معظم رهبری را برنامه‌ی پنجم توسعه عنوان و اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار تاکید داشتند که در تصویب برنامه‌ی پنجم توسعه اگر وظیفه‌ای از سوی مجلس بر دوش دولت نهاده می‌شود، باید امکانات اجرای آن وظیفه برای دولت تامین گردد.

غفوری‌فرد در ادامه اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در پایان به انجام وظایف و کارهای بیشتر و توجه مجلس به وظایفش تاکید داشتند و از مجلس برای بیان نظرات و انجام وظایفش در ابعاد داخلی و خارجی تشکر کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet