هدر موبایل
1389/03/18 18:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

رهبری بر ابهام زدایی از قوانین تاکید داشتند

**یک نماینده مجلس شورای اسلامی مهمترین بخش از توصیه های مقام معظم رهبری را نظارت مجلس بر عملکرد خود دانست و گفت: مجلس باید سیستمی را جهت نظارت بر خود داشته باشد که خدای ناکرده نماینده ای به خاطر منافع شخصی مصالح ملی را فراموش نکند.

حجت الاسلام حسین ابراهیمی در گفتگو با مهر درباره دیدار امروز سه شنبه نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب گفت : در این دیدار ایشان بر ابهام زدایی از قوانین تاکید داشتند که بدین منظور باید نمایندگان مجلس کار گروهی برای این مهم باید تشکیل دهند تا تنقیح قوانین سرعت بیشتری گرفته و آنچه از قوانین که تعارض و تناقض دارد و یا نیاز به اصلاح دارد هرچه سریعتر رفع ابهام شده و در مسیر اجرایی شدن مشکل خاصی نداشته باشد.

ابراهیمی درباره مواضع بین المللی مجلس نیز بیان داشت : در این زمینه نیز رهبر معظم انقلاب نقش آفرینی های بین المللی مجلس را قابل تقدیر دانستند و از آن اظهار رضایت کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در زمینه رابطه مجلس و دولت نیز گفت: ایشان معتقد بودند که مجلس باید ازدولت حمایت و قوانینی را تصویب کند که اجرای آن برای دولت آسان باشد وهمچنین لوایح ارسالی از دولت اصلاح تکمیل شود نه این که تبدیل به چیزی غیر از آنچه که ارسال شده است شود.

وی افزود: نظر مقام معظم رهبری به طور خلاصه این بود که باید مجلس در جهت تسهیل کار دولت گام بردارد و این با همسویی و همکاری میسر است .

ابراهیمی مهمترین بخش از توصیه های مقام معظم رهبری را نظارت مجلس بر عملکرد خود دانست و گفت:مجلس باید سیستمی را جهت نظارت بر خود داشته باشد که خدای ناکرده نماینده ای به خاطر منافع شخصی مصالح ملی را فراموش نکند .

وی در ادامه تصریح کرد:البته برای تحقق این منظور رهبر فرزانه انقلاب اقداماتی در هیات رئیسه آغاز شده است ولیکن باید برای عملیاتی کردن این توصیه مقام معظم رهبری نشست کاری میان نمایندگان گذاشته شده و راه کاری جدی را بیابیم.

 نماینده مردم بیرجند دیگر توصیه بسیار مهم رهبر معظم انقلاب را فراموش نکردن آرمان های انقلاب عنوان کرد و گفت :ایشان تاکید داشتند که در عین واقع گرایی آرمان های انقلاب نیز در تصمیم گیری ها همواره مورد توجه قرار گیرد

ابراهیمی در پایان با اعلام اینکه همه نمایندگان از جان و دل مطیع مقام معظم رهبری هستند، گفت: تمامی توصیه های رهبری عظیم الشان انقلاب نصب العین ما بوده و همه برای عملیاتی شدن این توصیه ها تلاش خواهیم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet